U venkovních žaluzií je velmi důležitá údržba

U venkovních žaluzií je velmi důležitá údržba

Venkovní žaluzie jsou stále oblíbenější. Jejich hlavní předností, je skutečnost, že nepouštějí do interiéru ani sluneční paprsky ani teplo. Navíc fungují i jako ochrana proti zlodějům, těžko se přes ně dostanou. Aby vám venkovní žaluzie dlouho a dobře sloužily, je potřeba věnovat alespoň minimální čas jejich pravidelné údržbě a kontrole. A nezáleží na tom, jestli je jejich ovládání na šňůru, na kliku či se jedná o ovládání pomocí elektromotoru. Jak tedy taková údržba venkovních žaluzií vypadá?

Pravidelná údržba venkovních žaluzií

Žaluzie sice nevyžadují extra složitou údržbu nebo dokonce promazávání ovládacích mechanismů, přesto ocení, když se o ně budete starat:

  • Otírejte lamely od nečistot. Při běžném znečištění pravidelně otírejte žaluzie prachovkou, houbou, navlhčeným hadrem a poté lamely vytřete do sucha
  • Nepoužívejte agresivní čistící prostředky. Při čištění se vyhněte silným čistidlům, používejte pouze obyčejnou či mýdlovou vodu.
  • Pozor na silný vítr. Při silném větru mějte raději žaluzie vytažené, aby se nepoškodily.

Pravidelná kontrola venkovních žaluzií

Kromě jednoduché údržby, která spočívá v čištění žaluzií, je důležitá také pravidelná kontrola, kterou můžete provést sami. Zkontrolujte následující:

  • rovnoměrné vytahování a spouštění
  • stav a míru znečištění lamel
  • opotřebení vytahovacích pásků a žebříků
  • stav vodítek a vodících lišt
  • hlučnost chodu


Jestliže se vám zdá, že je cokoliv v nepořádku, pokuste se problém logicky vyřešit. Nikdy neřešte problém s žaluziemi násilně, můžete je akorát ještě více poškodit. V případě, že je problém vážnější, zavolejte ideálně prodejce, který vám žaluzie prodal a montoval. Jedná-li se o seriozní firmu, určitě vám zajistí také servis venkovních žaluzií.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE