U venkovních žaluzií je velmi důležitá údržba

U venkovních žaluzií je velmi důležitá údržba

Venkovní žaluzie jsou stále oblíbenější. Jejich hlavní předností, je skutečnost, že nepouštějí do interiéru ani sluneční paprsky ani teplo. Navíc fungují i jako ochrana proti zlodějům, těžko se přes ně dostanou. Aby vám venkovní žaluzie dlouho a dobře sloužily, je potřeba věnovat alespoň minimální čas jejich pravidelné údržbě a kontrole. A nezáleží na tom, jestli je jejich ovládání na šňůru, na kliku či se jedná o ovládání pomocí elektromotoru. Jak tedy taková údržba venkovních žaluzií vypadá?

Pravidelná údržba venkovních žaluzií

Žaluzie sice nevyžadují extra složitou údržbu nebo dokonce promazávání ovládacích mechanismů, přesto ocení, když se o ně budete starat:

  • Otírejte lamely od nečistot. Při běžném znečištění pravidelně otírejte žaluzie prachovkou, houbou, navlhčeným hadrem a poté lamely vytřete do sucha
  • Nepoužívejte agresivní čistící prostředky. Při čištění se vyhněte silným čistidlům, používejte pouze obyčejnou či mýdlovou vodu.
  • Pozor na silný vítr. Při silném větru mějte raději žaluzie vytažené, aby se nepoškodily.

Pravidelná kontrola venkovních žaluzií

Kromě jednoduché údržby, která spočívá v čištění žaluzií, je důležitá také pravidelná kontrola, kterou můžete provést sami. Zkontrolujte následující:

  • rovnoměrné vytahování a spouštění
  • stav a míru znečištění lamel
  • opotřebení vytahovacích pásků a žebříků
  • stav vodítek a vodících lišt
  • hlučnost chodu


Jestliže se vám zdá, že je cokoliv v nepořádku, pokuste se problém logicky vyřešit. Nikdy neřešte problém s žaluziemi násilně, můžete je akorát ještě více poškodit. V případě, že je problém vážnější, zavolejte ideálně prodejce, který vám žaluzie prodal a montoval. Jedná-li se o seriozní firmu, určitě vám zajistí také servis venkovních žaluzií.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE