Zasklení plastových a hliníkových oken

Zasklení plastových a hliníkových oken

  • Publikováno: 3.6.2018
  • Kategorie: Okna

Zasklení oken je velmi důležité a určuje celkovou kvalitu plastových i hliníkových oken. Budete volit mezi izolačním trojsklem a dvojsklem. Izolační zasklení plastových oken i hliníkových oken může být kvalitní u dvojskla i trojskla. Když budete konkrétní zasklení vybírat, určitě se poraďte s odborníkem, který vám vše vysvětlí. Nejde totiž jen o cenu a design, ve hře je i světelná propustnost nebo prostup tepla celým oknem.

Rozdíly dvojsklo a trojsklo

Trojsklo je samozřejmě lepší, ale zase dražší. Izolační trojsklo udrží oproti dvojsklu v interiéru více světla a omezuje rosení oken. Na druhou stranu dvojsklo je lehčí a tím je lehčí i celé okno, což se pozná hlavně u velkých zasklených ploch, kde se používají hlavně hliníková okna. Trojsklo má tedy obecně lepší izolační vlastnosti, ale může zase do domu propustit méně světla, což je v některých místnostech na škodu.

Záleží tedy na tom, co od svých nových oken očekáváte. Opravdu se před nákupem poraďte, podívejte se na konkrétní parametry oken i zasklení a nechte si vysvětlit, co znamenají.

Různé typy skel a zasklení

Nemusíte si kupovat okna s obyčejnými skly, ale pořídit si okna se zajímavými texturami a vzory. Možností a variant je spousta. Například ornamentální skla, která zajistí soukromí a není přes ně vidět. Pojďme se však podívat, jaké typy zasklení oken ještě existují:

  • Protisluneční skla. Tato speciální skla zabraňují přehřívání interiéru a částečně drží sluneční paprsky venku za oknem. Mají omezenou propustnost tepla a bývají speciálně zabarvené.
  • Protihlukové zasklení. Toto zasklení tvoří speciální lepená skla, mezi skleněnými tabulemi je speciální fólie. Cílem těchto skel je odhlučnit daný prostor. Klasické dvojsklo i trojsklo mají téměř totožné zvukově izolační vlastnosti a váš byt neodhluční.
  • Bezpečnostní zasklení. Tato speciálně lepená skla se používají pro zasklení plastových i hliníkových oken. Bezpečnostní zasklení pomáhá ochránit před vniknutím do domu a navíc funguje i jako pojistka proti rozbití oken dětmi a hlavně před jejich poraněním, protože se netvoří ostré úlomky.

Zasklení plastových oken i zasklení hliníkových oken je důležité, tak se na to zaměřte. Rozdíly v cenách zasklení vám přesně spočítají na prodejně, pro vaši představu je zde ceník plastových oken.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE