Plast nebo dřevo

Plast nebo dřevo

  • Publikováno: 23.8.2018
  • Kategorie: Okna

Taky řešíte, jestli si pořídit plastová nebo dřevěná okna? Výběr záleží samozřejmě na vás, ale obecně lze napsat, že plastová okna nabízí oproti dřevěným mnoho výhod, ať už to je snadná udržba, životnost ši odolnost. Dřevěná okna se hodí třeba do starých stavení, ale i tam se dají použít plastová okna s dřevěným dekorem. Obecně určitě platí, že plastová okna při srovnání ve většině aspektů oproti dřevěným oknům vítězí. Pojďme se tedy podívat proč tomu tak je.

Výhody plastu oproti dřevu

Začněme hlavním argumentem zastánců dřevěných oken. Tím je samotný materiál, samozřejmě že je všem příjemnější dřevo než plast. Na dotek i pro ten pocit, že máte doma kus přírody. Dále už se však misky vah přiklání na stranu plastových oken. Podívejme se na konkrétní důvody:

  • Cena. Plastová okna jsou levnější než okna dřevěná. Rozdíl může být minimální i výrazný, záleží na konkrétním výrobci, na volbě dekoru a na dalších faktorech. Faktem je, že dřevěná okna jsou dražší než okna plastová.

  • Údržba. Dřevěná okna je doporučeno dvakrát ročně ošetřit speciálním balzámem a jednou za delší čas úplně přelakovat jinak vypadají sešle, staře, zešednou a zčernají. Plastová okna prakticky nepotřebují údržbu. Oboje okna je dobré jednou za čas umýt, ale konkrétní rozdíl v materiálech opět ukazuje výhody plastu.

  • Životnost. Plastová okna máte s nadsázkou napořád. Než byste měnili kvalitní plastová okna, to spíše přijde nějaká materiálová revoluce. Životnost se počítá na 50 let. Dřevěná okna mají životnost kratší.

  • Požární bezpečnost. Tuto vlastnost plastu oproti dřevu většinou nevyužijete, ale kdyby došlo k požáru, rozdíl mezi hořlavostí plastu a dřeva je obrovský. Opět malé plus pro plastová okna.

  • Stabilita a odolnost. Plastová okna jsou pevná a stabilní. Nevadí jim nepříznivé klimatické podmínky. Naopak dřevěná okna se vlivem nadměrné vlhkosti roztahují, mohou i praskat.
     

Jestli se vám líbí dřevo a dřevěná okna, ale chcete výhody plastu, pak můžete zvolit kompromis - plastová okna s dřevěným dekorem, kdy skoro nepoznáte, že se jedná o plastová okna. Můžete vybírat ze spousty dekorů, můžete mít dokonce z každé strany okna jiný dekor.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE