Plastová okna mohou vypadat úplně jako dřevěnáPlastová okna mohou vypadat úplně jako dřevěná

Pravá dřevěná okna zní lákavě snad pro každého. Většinou však jen do doby, kdy zjistí, kolik dřevěná okna stojí a jak pracná je jejich údržba. Navíc k nim existuje velmi výhodná alternativa – plastová okna v dřevěném dekoru. V dnešní době se vyrábějí plastová okna, která od dřevěných na první pohled nerozeznáte. A to ani když je náhodou poškrábete, pod speciální fólií není očekávaná bílá barva. Proč si tedy nepořídit plastová okna v dřevěném hávu?

Můžete volit různé typy dřevěných dekorů

U plastových oken, která se vyrábějí jako imitace dřevěných, si můžete vybrat nejrůznější barvy a dekory – zlatý dub, přírodní ořech, mahagon, borovice, třešeň, douglaska, oregon, přírodní dub a mnohé další.

Víte, jak se dřevěný dekor u plastových oken dělá? Vybere se vhodná barva a profil je touto barvou celkově probarven. Dále se používají speciální neodlepitelné fólie, které dají oknu vybraný vzhled. Okna můžete mít buď v dřevěném dekoru z obou stran nebo jen z jedné (pohledové strany). Dokonce i vnitřní část oken a rámy jsou ve stejném dekoru, proto opravdu není poznat, že se jedná o plastová okna. Tento obor imitačních dekorů se neuvěřitelně zkvalitnil a současné výsledné dekory jsou od dřeva k nerozeznání.

Proč vyhrávají plastová okna nad dřevěnými

Tato otázka je více než jasná, shrňme si tedy pro a proti. V první řadě je zde výrazný rozdíl v ceně, logicky ve prospěch plastových oken. Druhým rozdílem je údržba. Plastová okna jsou prakticky bezúdržbová, dřevěná musíte minimálně pravidelně lakovat. V neposlední řadě mají plastová okna vyšší životnost a lepší tepelně izolační vlastnosti. Na straně pravých dřevěných oken je samotný materiál. Dřevo je prostě dřevo. Ale jak bylo již zmíněno výše, u plastových oken s dřevěným dekorem ani nepoznáte, že máte před sebou plastové okno.

Od koho plastová okna koupit

Vyberte nejlépe českého či západního výrobce. Získáte kvalitu a vyhnete se problematickým šuntům. Při výběru konkrétního prodejce se podívejte na to, zda kromě internetového obchodu provozuje také kamennou prodejnu, kde se můžete jít případně poradit a kde budete mít místo pro budoucí servis oken či možné reklamace.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE