Paneláková okna

Paneláková okna

  • Publikováno: 14.9.2018
  • Kategorie: Okna

Bydlíte v panelovém domě a máte ještě stará dřevěná nebo spíše plastová okna? V klasických panelácích se v druhé polovině minulého století ve velkém montovala zprvu dřevěná, poté bílá plastová okna, kterým se říká paneláková okna. Nejčastěji to byla zdvojená okna, kdy byly uprostřed žaluzie. Dvě části okenního křídla byly osazeny sklem a spojeny šrouby. Tato stará paneláková okna byla často spojena do sestav více oken spojených i s balkónovými dveřmi.

Výměna starých panelákových oken

Výměna těchto starých oken je už většinou provedená nebo se o ní uvažuje. Vždyť stará okna jsou často oloupaná, netěsní moc dobře, vržou a jejich tepelná i protihluková izolace je tristní. Pro výměnu oken je nutné zaměřit konkrétní otvory. Meziokenní vložky se běžně nahrazují výplní s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi, případně se okno rozdělí vyzdívkou.

Při výběru nových oken na celé čáře vyhrávají kvalitní plastová okna, která mají velmi dlouhou životnost, jsou odolná, nepotřebují extra údržbu a skvěle izolují. Zabraňují únikům tepla a když jsou zavřená, neuslyšíte téměř žádné zvuky z ulice.

Jak vybrat nová paneláková okna

Do panelových domů se jasně hodí plastová okna. Můžete si vybrat, jestli budou osazena dvojsklem nebo trojsklem, jak kvalitní bude jejich profil a jakou budou mít barvu nebo dekor.

Trojsklo se hodí do přízemí i jako bezpečnostní prvek a také do vyšších pater, kde se do oken často opírá silný vítr. Jinde by vám mělo stačit i kvalitní dvojsklo.

Ceny plastových oken závisí nejvíce právě na kvalitě profilu. Záleží na renomé výrobce, na použitém materiálu, i na tom, jestli se používá prvoplast nebo recyklát.

Barva oken záleží na vás. Nejčastější jsou okna bílá, ale mohou být i jiné barvy. Navíc mohou mít jinou barvu zvenku a jinou zevnitř. To se hodí tam, kde je potřeba, aby měl celý panelový dům z pohledové strany (tedy zvenku) stejnou barvu oken. Zevnitř pak můžete mít třeba plastová okna s dekorem dřeva, která mají výhody plastových oken a vzhled přírodního materiálu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE