Od čeho se odvíjí výsledná cena plastových oken

Od čeho se odvíjí výsledná cena plastových oken

  • Publikováno: 2.5.2019
  • Kategorie: Okna

Ceníky plastových oken se na vás na internetu valí ze všech stran. Cena je samozřejmě velmi důležitý faktor při výběru nových oken i všech dalších komodit, ale určitě neberte jen nejnižší ceny. Každá cena by měla odpovídat kvalitě. A když chcete alespoň slušná okna, která vám vydrží, pak si budete muset trochu připlatit. V tomto článku se podíváme, na některé faktory, od kterých se výsledná cena plastových oken odvíjí.

Hlavní faktory určující cenu plastového okna:

  • rozměry okna – tady samozřejmě platí, že čím větší okno, tím vyšší je jeho cena
  • typ profilu – velmi důležitý je typ profilu, jeho hloubka, původ, jak profil vypadá vzhledově, jestli má předsazené křídlo apod.

  • počet křídel – když potřebujete zasklít větší plochu, budete potřebovat více křídel, čímž se logicky zvyšuje

  • typ zasklení – buď budete mít levnější dvojsklo nebo dražší trojsklo, které má lepší izolační vlastnosti

  • počet komor – plastové okno s vyšším počtem komor lépe izoluje, ale na druhou stranu je zase dražší

  • barevný dekor – nejlevnější jsou okna bílá (z vnější i vnitřní strany), dražší jsou pak okna s barevným dekorem; z jedné strany o cca 25 %, z obou stran pak cca o 35 %

  • příslušenství – někdy se k ceně oken počítají i vnitřní a vnější parapety nebo dokonce sítě proti hmyzu nebo stínící technika

Mezi další faktory, které ovlivňují ceny plastových oken, patří atypičnost tvaru okna, typ kování, náklady na demontáž starého okna, montáž nového okna a zednické zapravení apod.

Jak vidíte, tak cenu plastových oken ovlivňuje celá řada faktorů. Nejlepší je osobně se poradit se zkušeným prodejcem, který kromě internetových stránek provozuje i kamenné prodejny. Tam můžete osobně zajít, poradit se a nová okna si v klidu vybrat.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE