Nezvyklé tvary oken

Nezvyklé tvary oken

  • Publikováno: 13.8.2018
  • Kategorie: Okna

Asi byste se divili, jaké nejrůznější tvary mohou moderní okna mít. Neobvyklé tvary oken dnes nabízí i spousta českých výrobců oken. Můžete si pořídit plastová okna kulatá, malá, velká, trojúhelníková, okna s obloukem i další nezvyklé tvary oken. Přitom tato okna neztrácejí nic na své kvalitě a jsou navržena tak, aby byla i funkční. Mají dlouhou životnost, tak jako plastová okna obecně a hlavně se při jejich výrobě využívá toho, že plast je nejen velmi odolný, ale také ohebný.

Plastová okna na míru

Plastová okna nezvyklých tvarů si budete muset nechat vyrobit na míru. Trošku si asi připlatíte, ale zase takový problém to není. Zkušený výrobce plastových oken vám na míru opravdu vyrobí okna nejrůznějších velikostí i tvarů. Zasklení není problém, základem je vyrobit přesný profil. V praxi se vyrábějí okna těchto geometrických tvarů a jejich kombinací:

  • pravoúhlé profily
  • trojúhelníkové profily
  • obloukové profily
  • kruhové profily

Tyto tvary se dají kombinovat. Můžete si například nechat vyrobit obdélníkové okno, které bude mít vrchní část do oblouku. Můžete se také domluvit na netradičních velikostech oken, i když je pravda, že hlavně hodně veliké prosklené plochy se nejlépe řeší s použitím hliníkových profilů

Otevírat nebo ne

Jestli je to technicky možné, určitě vám oslovená firma vyrobí plastová okna nezvyklých tvarů i s možností otevírání. Jednodušší a levnější však je, když si necháte vyrobit fixní okna, která otevírat nelze. Na všech oknech je totiž nejdražší právě systém otevírání. A v některých místnostech a na některých místech přece není potřeba mít možnost okna otevírat.

Ať už si vyberete jakékoliv tvary oken, nebojte se být originální, nakonec je to vaše investice a váš dům!

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE