Pergola Lerici

Základní typy pergol a možnosti

  • Publikováno: 30.11.2020
  • Kategorie: Pergoly

Když se chystáte postavit pergolu, máte spoustu možností, jak na to. Můžete si ji postavit svépomocí ze dřeva, můžete si objednat hliníkovou pergolu na míru, nebo si najdete na internetu typizovanou pergolu, kterou si jednoduše objednáte. Nejčastěji se tedy pergoly vyrábějí ze dřeva nebo z hliníkových profilů. Když zvolíte hliník, další rozhodnutí bude ohledně typu zastřešení. Pojďme se tedy podívat, jaké možnosti máte, a jaké základní typy pergol se dnes prodávají.

Dřevo vs hliník

Dřevěné pergoly se hodí k domům s venkovským vzhledem a tam, kde si chce člověk postavit pergolu sám. Dřevo je sice náročné na údržbu a nemá tak dlouhou životnost, ale faktem je, že dřevěná pergola je levnější.

Hliníkové pergoly jsou stále oblíbenější, dostanete je vyrobené na míru, hliníkové profily nepotřebují žádnou údržbu a vydrží vám v nezměněné podobě dlouhá desetiletí. Hodí se k novostavbám a symbolizují moderní design a vzhled.

4 typy zastřešení

U hliníkových pergol budete volit typ zastřešení. Například česká firma Svět oken vyrábí zastřešení ve 4 variantách, které jsou dost odlišné, jak funkčností, tak i cenou. Pojďme se na ně podívat:

  • Střecha z polykarbonátu (typ Ligure). Velmi oblíbená a zároveň nejlevnější varianta. Polykarbonát propouští dost světla, je pevný a celkem lehký. 

  • Zasklená střecha (typ Rapallo). Střecha z pevného bezpečnostního skla propouští velké množství světla a je moc příjemná hlavně mimo slunečné dny. 

  • Posuvná střecha z nepromokavé PVC látky (typ Lerici). Jednoduchá varianta střechy, kterou je možno klikou navinout a střechu tak oddělat. 

  • Střecha s otočnými lamelami (typ Portofino). Nejdražší variantou střechy jsou otočné lamely, které fungují jako žaluzie. Jednoduše tak můžete určovat, kolik světla do pergoly půjde. V zavřeném stavu je samozřejmě uzavřená proti dešti. Maximální délka lamel je 4,5 m.

Vyberte si pergolu podle svých představ.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE