Hliníková okna se hodí pro velké prosklené plochyHliníková okna se hodí pro velké prosklené plochy

Hliníková okna jsou nejkvalitnější, o tom není pochyb. Mezi jednu z jejich nejdůležitějších vlastností patří možnost použití pro velké skleněné plochy. Pro administrativní budovy, komerční objekty a jiná místa, kde má stavitel v plánu vytvořit velké prosklené plochy, se nejlépe hodí právě hliníková okna. Hliník díky svým vlastnostem umožňuje vyrobit lehká a konstrukčně absolutně přesná okna. Hliníková okna se velmi snadno otevírají a zavírají, zároveň jsou odolná a téměř nezničitelná. I proto se hodí do staveb, kde se počítá s výrazným prosklením.

Velké skleněné plochy bez rušivých příček

Právě hliník díky své pevnosti, tuhosti a nízké hustotě je tím pravým materiálem pro velké prosklené plochy. Hliníkové profily jsou tenké a spolehlivé, vytvářejí tak síť hliníkových oken bez rušivých a světlu bránících vyztužení a příček. Toto je využíváno u luxusních staveb, ale také pro zimní zahrady, prosklené fasády, obchodní centra či administrativní budovy.

Hliníkové prosklené fasády

Komerční budovy, administrativní budovy i moderní rodinné domy stále častěji používají velké prosklené plochy. V objektu je tak více světla, člověk má pocit, že je spojený s okolním světem. Prosklené fasády stavbu vyloženě prosvítí a zkrášlí. Pro prosklené fasády se používá téměř výhradně hliník, tedy hliníkové profily, které jsou tenké a na první pohled si jich ani nevšimnete. Vypadá to, jako by prosklená fasáda byla celá pouze ze skla.

Libovolná barva i tvar oken

Hliníková okna můžete pořídit v jakékoliv barvě, v dřevěném dekoru, ve zlatém provedení, v barvě čistého hliníku apod. Celkový vzhled pak může ladit s vaší fasádou či jinými doplňky. Každopádně získáte okna s moderním až luxusním vzhledem. Hliníkové profily (nabízíme Blyweert a PONZIO) umožňují vytvářet i nadměrně velká okna či netradiční tvary oken. Navíc hliníková okna mají výborné tepelně izolační i zvukově izolační vlastnosti. To stejné platí logicky i pro hliníkové dveře.

Hliníková okna i pro moderní rodinné domy

Ovšem nenechte se mýlit, že hliníková okna jsou k vidění pouze na administrativních budovách, často jsou k vidění i na nových moderních (minimalistických) domech. Faktem je, že hliníková okna mají kromě skvělých vlastností i nadčasový moderní design, který se nehodí do každého rodinného domu. Když budete rekonstruovat starou roubenku, asi po hliníkových oknech nesáhnete. Přesto se hliníková okna používají stále častěji také u rodinných domů. Hlavně u novostaveb, ale také u rekonstrukcí, kdy majitel chce, aby dům vypadal nově a moderně. Dalším důvodem je samozřejmě extrémně dlouhá životnost, bezúdržbovost a celkově vysoká kvalita hliníkových oken.Až budete vybírat výrobce či prodejce hliníkových oken, určitě se s ním osobně sejděte. Vycítíte tak, jestli se jedná o seriozní firmu, poradíte se a necháte si zodpovědět veškeré dotazy.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej
 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE