Jakou zábranu do oken proti vypadnutí

Jakou zábranu do oken proti vypadnutí

  • Publikováno: 25.1.2020
  • Kategorie: Okna

Bydlíte-li v bytě nebo rodinném domě, kde je možné, aby vaše děti (nebo třeba kočky) lezly do oken a bylo by tady riziko jejich pádu z okna, pak je potřeba okna proti tomu dobře zajistit.
V praxi máte dvě varianty – buď zaručíte, aby děti nemohly okno vůbec otevřít, nebo nějak vyřešíte zábranu proti vypadnutí. Případně kombinujete obojí.

Aby děti okna neotevřely

Prvním případem je situace, kdy nechcete, aby děti mohly okno samy otevřít. Nejjistější variantou je odmontovat kliku. Pokud však chcete okno občas otevírat, museli byste ji tam vždy namontovat.
Dále se používají zámky na okenní kliky nebo balkónové dveře, dětské pojistky na okna, případně nějaké řetízky nebo jiné zámky.

Když chcete větrat, potřebujete zábranu

V případě, že bydlíte v podkroví a chcete vytrvale větrat, tedy nechat otevřené okno alespoň v létě, pak se hodí nějaký typ zábrany. Pojďme se podívat na možnosti, které český trh nabízí:

  • Mříž na okno – nejjistější zábrana, která dovolí mít otevřené okno a zároveň funguje proti zlodějům. Předokenní mříž může být i předsunutá.
  • Lankový zámek – v případě, že vám stačí mít okno otevřeno jen na ventilaci, prodávají se praktické lankové zámky, které zabrání výraznějšímu otevření okna tak, aby oknem dítě nevypadlo.
  • Tyčové a skleněné zábrany – instalují se ven za okno tak, aby přes ně nemohlo dítě přelézt. Vypadají trochu jako pevné zábradlí, ale jedná se o větší investici.

Nejspolehlivější je zajistit okna nebo balkónové dveře už proti samotnému otevření. Jestliže jste v situaci, kdy potřebujete okna nechávat otevřená, zvolte vhodnou zábranu do oken, která se vám bude zdát nejúčinnější.


Pozn. Tento článek má pouze informativní charakter, výše uvedené zábrany nejsou v nabídce Světa oken, ale rádi vám pomůžeme vybrat vhodné okenní kliky s pojistkou nebo zámkem.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE