Zabezpečení oken pro děti

Zabezpečení oken pro děti

  • Publikováno: 24.7.2018
  • Kategorie: Okna

Řešíte zabezpečení oken před dětmi? Jestli máte malé děti, které jsou až moc zvědavé, a vám chodí hlavou představy, jak dítě padá z okna, vyberte si některou z mnoha variant zabezpečení oken před otevřením dítětem. Můžete si pořídit uzamykatelné kliky, dětské pojistky na okna nebo něco jiného. Ideální je řešit zabezpečení oken před dětmi hned při nákupu nových oken, dodavatel vám určitě pomůže vybrat vhodnou variantu. Možností je hned několik:

  • Dětská pojistka se zámkem nebo bez něj. Velmi jednoduché řešení je namontovat na okna dětskou pojistku. Může být se zámkem nebo bez zámku. V uzavřené poloze můžete okna a dveře otevírat pouze jako „ventilačku“, okna však nejdou otevřít.

  • Uzamykatelné kliky. Uzamykatelné kličky na okna jsou také jednoduché, jen musíte při otevírání vždy vytahovat klíče. Jeden klíč je shodný pro všechny kliky. Tyto kliky slouží i jako ochrana před navrtáním zloději.

  • Klika s pojistným knoflíkem. Když nechcete používat klíče, můžete si pořídit čtyřpolohovou kliku s bezpečnostním pojistným knoflíkem. Když chcete otevřít okno, musíte zároveň s klikou zmáčknout knoflík.

  • Vyšroubování klik a používání jedné. V praxi někteří rodiče vyšroubují u plastových oken veškeré kliky a k otevírání používají jen jednu, kterou mají uschovánu mimo dosah dítěte.

  • Klasický řetízek. Řetízek se používá nejčastěji na balkónové dveře. Dítě může dveře pootevřít, ale škvírou se na balkón neprotáhne.

K bezpečnosti dětí pomohou i bezpečnostní skla

K zabezpečení oken před dětmi patří i bezpečnostní skla. Tato skla brání mechanickému poškození a nemusíte se tak bát, že vaše dítě rozbije okenní sklo a poraní se o střepy. Díky speciální fólii uvnitř okna se ani při rozbití okno nerozsype, ale udrží se v okně. Navíc znesnadníte možnost vniknutí do vašeho domu případným zlodějům.

V dnešním elektronickém světě si můžete pořídit i elektronický systém hlídání otevírání oken. Na křídle okna bývá namontován magnetický čep a čidlo. Při otevření okna je pak vyslán impulz do zařízení, ke kterému je systém připojen.

Ať už si vyberete jakékoliv zabezpečení oken před dětmi, hlavně ať je jednoduché a funguje vám.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE