Jak opravit poškrábané hliníkové dveře a okna

Jak opravit poškrábané hliníkové dveře a okna

  • Publikováno: 17.9.2018
  • Kategorie: Okna

Máte-li poškrábané hliníkové dveře nebo okna, škrábance se opravují dost těžko. U jiných materiálů je oprava celkem jednoduchá (plast, dřevo), ale hliník se moc opravit nedá. Tedy nedá se téměř opravit tak, aby nic nebylo vidět. Na druhou stranu má hliník spoustu výhod – mimo jiné hliník je jasně nejodolnější, takže by měl být i odolný proti hlubším škrábancům. Když už se vám však taková věc přihodila, máte několik možností, jak škrábance řešit:

  • Opravný lak. Zkuste se přímo u svého dodavatele hliníkových oken nebo dveří zeptat, jestli existuje opravný lak na vaše okna/dveře. Opravné laky se dají použít i na větší a hlubší škrábance, záleží na tom, v jakém dekoru hliníková okna/dveře máte.
  • Speciální servisní set. Některé firmy, které se zabývají výrobou a prodejem hliníkových oken, nabízejí i tzv. servisní set, se kterým můžete lehké škrábance na kovu odstranit. Set zahrnuje několik smirkových papírů různé drsnosti a speciální přípravek, kterým místo otíráte.
  • Lak na nehty, samolepka … Můžete zvolit i alternativní metody zakrytí škrábance jako je stylová samolepka nebo lak na nehty. Tady ale musíte počítat s tím, že místo, kde byl škrábanec, bude vidět.

Drtivá většina lidí řeší škrábance na hliníkových oknech a dveřích tak, že si na ně zvyknou a ignorují je. Faktem totiž je, že opravit škrábance v kovu je téměř nemožné. Když je poškození oken nebo dveří moc velké a má vliv i na funkčnost, pak je na místě zvážit výměnu oken za nové.

Zeptejte se výrobce/prodejce oken

Nejlépe určitě uděláte, když zavoláte odborníkům, kteří vám buď okna a dveře dodávali, nebo nabízejí servis hliníkových oken. Stačí telefonicky popsat problém a uvidíte. Nebo ještě lépe zajděte do kamenné prodejny a osobně se zeptejte, co s tím. Obecně se stejně doporučuje spolupracovat s prodejci, kteří kromě internetových stránek a online prodeje, provozují také kamenné prodejny. Máte tak totiž místo právě na tyto dotazy nebo i jiné reklamace.

Ať se oprava podaří!

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE