I hliníková okna mohou být barevná

I hliníková okna mohou být barevná

  • Publikováno: 10.12.2018
  • Kategorie: Okna

Hliníková okna jsou na trhu suverénně nejkvalitnější. Mají dlouhou životnost, jsou pevná, mají skvělou tvarovou stálost. Navíc se perfektně hodí pro velké skleněné plochy a nadrozměrná otevírací křídla. Hliníková okna jsou ale také nejdražší a traduje se, že nemohou být moc barevná. To však není pravda. V dnešní době už můžete vybírat ze spousty barevných dekorů i u těchto oken. Hliníková okna mohou vypadat na první pohled dokonce i jako dřevěná.

Barevné fólie a laky

K nabarvení hliníkových oken, která jsou přirozeně matně stříbrná, se používají speciální laminovací fólie a laky. Tyto fólie a laky jsou stálobarevné a extrémně odolné proti větru, slunci, dešti a vůbec proti všem povětrnostním vlivům. I proto se hliníková okna používají u opravdu vysokých budov a tam, kde jsou nepříznivé podmínky. Jinak se hliník také často používá u administrativních budov, komerčních objektů i moderních novostaveb.

Dekory a barevná provedení hliníkových oken

Každý výrobce nabízí nejrůznější škálu barevných možností. Kromě základního vzorníku barev lze často objednat i dekory s imitací dřeva, které se provádějí laminovací kvalitní fólií. Mezi oblíbené barvy patří čistě bílá, zlatá, stříbrná, ocelová, různé odstíny modré, ale také šedá, hnědá nebo černá. Z dřevěných dekorů si můžete obvykle vybrat varianty mahagon, dub, ořech, palisandr, třešeň, sosna, antický či zlatý dub i jiné dekory. V praxi si zákazník v drtivé většině případů může objednat barevnost hliníkových oken pouze v oboustranné verzi.

Je ovšem pravdou, že nejoblíbenější jsou klasické šedé, střbrné a antracitové barvy, které ladí k minimalistickému vzhledu moderních staveb. 

Před koupí si zajděte do kamenné prodejny

Určitě se vyplatí podívat se na vybranou barvu hliníkových oken osobně. Stejně je nejlepší nakupovat od firmy, která kromě lákavých internetových stránek provozuje i kamenné prodejny. Tam se můžete poradit a hlavně uvidíte, že barvy oken jsou ve skutečnosti trochu jiné, než jste viděli na internetu. Ten totiž zkresluje. Když uvidíte reálné barevné vzorky, snáze se rozhodnete, které chcete. Nákup oken od firmy, která provozuje kamennou prodejnu, má i další výhodu – máte místo, kde si můžete říct o servis oken, a kde řešit případné reklamace.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE