10 věcí, které musíte vědět o hliníkových oknech

10 věcí, které musíte vědět o hliníkových fasádách

 • Publikováno: 4.11.2019
 • Kategorie: Okna

Fasádní systém, který prosklené hliníkové fasády tvoří, je stále používanější. Jedná se sice o celkem nákladné řešení, ale dosáhnete tím něčeho speciálního, prosklené fasády. Tyto velké prosklené celky dodávají stavbě úplně jiný rozměr, a to jak z vnějšího pohledu, tak hlavně pro ty, kteří se pohybují uvnitř stavby. V tomto článku se podíváme na výhody a další informace o prosklených hliníkových fasádách, které můžete nejčastěji vidět na moderních administrativních a komerčníh budovách, kde vyniknou nejlépe.

 1. Rozmanité tvary prosklených stěn. Hliníkové fasády umožňují řešit rozmanité tvary prosklených stěn a světlíků. Do tohoto systému se dají vkládat různé typy oken a dveří z okenních a dveřních systémů.

 2. Luxusní vzhled. Prosklené hliníkové fasády vypadají opravdu luxusně. Navíc jsou i praktické a i když se jedná o finančně celkem náročné řešení, pořád si to je může dovolit spousta lidí. Nejde zase o tak horentní sumy v porovnání s jiným řešením.

 3. Prosvětlení domu a krásný výhled. Základem, proč si vůbec prosklené hliníkové fasády pořizovat, je právě výrazné prosvětlení stavby a také výhledy z domu na okolí. Někdo tomu říká i vizuální spojení s přírodou, ať už je okolí domu jakékoliv. Obdobné propojení s přírodou vám poskytnou také terasové dveře (ať jsou hliníkové nebo plastové).

  hliníkové fasády
 4. Široké využití. Dnes už se tyto fasádní systémy běžně používají u rodinných domů i komerčních objektů. U novostaveb, ale i při rekonstrukci starších domů.

 5. Rychlá montáž. Celý systém je navržen tak, aby se vše dohromady rychle poskládalo. Používají se speciální spony, přesné hliníkové profily, kvalitní nerozbitná trojskla a další.

 6. Jednoduchá údržba. Údržbou se zde rozumí jen občasné mytí oken a hliníkových rámů. Jednou za rok je vhodné pozvat odborníka, ať zkontroluje seřízení oken, čímž se prodlužuje životnost celé fasády.

 7. Dlouhá životnost. Hliník a sklo jsou materiály, jejichž životnost se počítá v řádech vyšších desítek let. Jedná se o fasádní systém s nejdelší životností vůbec.

 8. Vysoká pevnost a odolnost. Hliník je lehký a pevný zároveň. Prosklené hliníkové fasády jsou extrémně odolné vůči všem povětrnostním vlivům, mohou se tak používat i ve velkých výškách.

 9. Systém odvětrávání. Součástí prosklených fasád je systém odvětrávání, který zajišťuje, že vzduch pod obkladem cirkuluje a odvádí vlhkost. Fasáda domu tak dýchá.

 10. Konstrukce je variabilní. Konstrukce prosklené fasády z hliníkových profilů je variabilní a dá se jednoduše přizpůsobit různým požadavkům investora.


Zvažujete hliníkovou fasádu? Oslovte zkušeného českého dodavatele!

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE