Zasklení u balkonovych dveří

Zasklení u balkónových dveří

  • Publikováno: 19.6.2020
  • Kategorie: Dveře

Balkónové dveře mohou být klasické nebo posuvné. Na balkóny se nejčastěji používají klasické plastové dveře, na terasy pak spíše posuvné, buď plastové nebo hliníkové. Kromě materiálu vybíráte i typ skla – dvojsklo, popř. trojsklo.

Důležitým ukazatelem je součinitel prostupu tepla. Podle něj poznáte, jak dobře sklo izoluje.

Různé typy skel

Kromě počtu skel můžete vybírat zasklení u balkónových dveří i podle dalších kritérií. Existují totiž různé typy skel:

  • Protihlukové sklo. Toto sklo má perfektní zvukovou izolaci. Mezi tabulemi skla je zvětšený prostor, kde jsou vzácné plyny, a akustická folie. Navíc jsou tabule skla těžší a mají rozdílnou tloušťku.

  • Bezpečnostní sklo. Velmi pevné sklo, které je odolné proti prasknutí. Může být lepené nebo kalené. Lepené sklo se ani při rozbití nerozpadne na kousky a neublížíte si o něj. Kalené sklo chrání před násilným vniknutím zvenčí.

  • Protisluneční sklo. Toto sklo může být silně reflexní, nebo může světlo pohlcovat a zabraňovat tak přehřívání interiéru.

Nejčastěji se však používá klasické zasklení - trojsklo, které má co nejnižší součinitel prostupu tepla. Použití zasklení u balkónových dveří závisí hlavně na tom, kde jsou dveře umístěny a co od nich očekáváme. Jestli nevedou do místnosti, kde chceme mít pokojovou teplotu, pak je kvalitní dvojsklo nejspíše dostačující.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE