Posuvné balkónové dveře PSK

Posuvné terasové dveře - které jsou ty pravé pro vás?

  • Publikováno: 2.9.2019
  • Kategorie: Dveře

Terasové neboli balkónové dveře jsou skvělé hlavně tím, že spojují interiér domu s vaší zahradou. Nejen že jimi můžete okamžitě do zahrady nebo na terasu projít, ale nabízejí také nerušený výhled ven. Můžete si pořídit klasické otevírací balkónové dveře, ale mnohem lepší jsou posuvné dveře. Mezi jejich hlavní výhody patří fakt, že nepotřebují mít kolem sebe místo, jednoduše se s nimi manipuluje a vypadají elegantně. Existuje hned několik typů posuvných balkónových dveří. Ideální je, když jsou vyrobeny z hliníkových profilů, ale můžete ušetřit a pořídit si terasové dveře plastové. Pojďme se podívat na jednotlivé typy posuvných dveří:

  • Posuvně sklopné dveře – PSK portály. Tyto dveře jsou obvykle plastové (ale lze je zhovotit i z hliníkových profilů) a ovládají se klikou. Můžete je posouvat do strany nebo i vyklopit na „ventilačku“ jako běžné okno. Dají se samozřejmě opatřit zámkem. PSK portál je ekonomicky výhodnější řešení, ale zároveň plně funkční varianta. Malou nevýhodou je zde vyšší dveřní práh, který je nutné překračovat.

  • Zdvižně posuvné dveře – HS portály. HS portály jsou obvykle opět z plastových profilů a fungují tak, že se při otevření klikou lehce nadzvednou a poté se pohybují v kolejnici. Otočením kliky zpět opět dosednou na zem a v této poloze zůstanou. Tento systém umožňuje zasklení větších formátů, dveře tak mohou být širší než u PSK portálů. Kolejnice je tak nízká, že ji není potřeba překračovat, jedná se o bezbariérový průchod. Zdvižně posuvné dveře se používají tam, kde prochází více lidí, v hotelech, penzionech, komerčních budovách, obchodech apod.

  • Hliníkové HST portály. Nejluxusnější, nejdražší a nejpohodlnější varianta. Díky použití hliníkových profilů se výrazně zvětšují možnosti použití větších skel a větších dveří. To znamená možnost širokého průchodu a velkou variabilitu zasklení celého stavebního vstupního otvoru. Navíc je hliník odolnější a vypadá asi lépe než plast.

Posuvné balkónové dveře jsou určitě praktičtější než klasické francouzské okno, kde musíte mít místo na straně, kam se dveře otevírají. Navíc hrozí zavírání nebo až vysklení v případě průvanu. Ať už zvolíte posuvně sklopné dveře, zdvižně posuvné dveře nebo hliníkové HST portály, určitě budete s výsledkem spokojeni.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE