I klika dotváří design domu

I klika dotváří design domu

  • Publikováno: 9.1.2018
  • Kategorie: Dveře

Vstupní dveře by měly působit elegantně. Samozřejmě je u nich na prvním místě jejich tepelná a zvuková izolace společně s maximální bezpečností. Design vstupních dveří se za těmito vlastnostmi drží hned v závěsu. Můžete mít vstupní dveře plastové, plastové s prosklením nebo třeba hliníkové dveře. Tady záleží na vašem vkusu a na tom, kolik chcete do nových vstupních dveří investovat. Ať už si vyberete jakékoliv vstupní dveře, můžete je vyšperkovat zajímavou klikou, která opravdu design dveří a celého domu lehce dotváří.

Kulová klika pro vstupní dveře

V dnešní době už můžete vybírat ze spousty druhů klik. Výrobci klik vám dokonce bez problémů vyrobí kliky na zakázku. V nedávné minulosti tomu tak nebylo. Existoval jeden druh klik, které se používaly všude. U vstupních dveří budete nejspíše volit mezi klasickou klikou, kterou se dají dveře otevřít z obou stran a kulovou klikou, která je bezpečnější a podle mnohých i elegantnější. K otevření vstupních dveří budete samozřejmě potřebovat klíč, ale když se k vám někdo bude chtít vloupat přes zamčené vstupní dveře, s kulovou klikou to pro zloděje bude určitě obtížnější.

Design klik nejen pro vchodové dveře

Kliky mohou mít různé tvary, už to není jen klasická podlouhlá klika, ale můžete vybírat různě dlouhé kliky, oblé, hranaté, kulové a mnohé další. Dříve byly všechny kliky lesklé, lakované, ve žlutém odstínu, poté kliky s matným stříbrným povrchem. Dnes už si můžete vybírat různá barevná provedení a ladit tak kliky nejen se samotnými dveřmi, ale také s fasádou, s okny a dalšími prvky. Různorodý design klik na trhu je možné zaznamenat nejen u klik pro vchodové a vstupní dveře, ale i pro interiérové dveře.

V posledních letech je trend mezi klikami tzv. minimalismus, kdy je snaha vše zjednodušit a skrýt. Rozety jsou ploché a slabší, jsou zapuštěné do plochy dveří nebo se vyrábějí kliky, které jsou úplně bez rozet.

S klikami je to dnes stejné jako s jinými interiérovými doplňky. Můžete vybírat klasické oblé nebo hranaté kliky, moderní minimalistické kliky, kulové kliky nebo si nechat vyrobit kliky na zakázku.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE