Vchodové dveře jako tepelný most

Vchodové dveře jako tepelný most

  • Publikováno: 11.2.2018
  • Kategorie: Dveře

Obecně platí, že přes stará okna a vchodové dveře utíká nejvíce tepla z domu. Vchodové dveře často působí jako tepelný most. Není to jen tím, že se okna a dveře otevírají, jsou zde i další příčiny. Může to být nekvalitní těsnění, u prosklených dveří zase špatné izolační vlastnosti jednoduchého skla nebo celkové nerovnosti a netěsnosti. Záleží na materiálech, ze kterých jsou dveře vyrobeny i na jejich celkové kvalitě a provedení.

V tomto článku se podíváme, jak se pokusit omezit únik tepla přes vchodové dveře.

Praktické zádveří

Ideální je myslet na minimální tepelné ztráty už ve fázi, kdy dům koncipujete. Určitě se hodí koupit kvalitní vchodové dveře, ale pro ještě lepší účinek můžete mít hned za dveřmi funkční zádveří. Takové zádveří může mít mnoho podob. Například to může být malá místnost, kde bude botník, věšák na kabáty a z ní povedou další posuvné interiérové dveře dále do domu. Takové zádveří výrazně sníží tepelné ztráty a vchodové dveře už nebudou fungovat jako tepelný most.

Vysoký práh a těsnící lišty

Zabránit tepelným ztrátám u starších dveří se dá všelijak. Jestliže váš současný práh ke stávajícím dřevěným dveřím přesně nedoléhá, je to problém. Vyřešíte to dostatečně vysokým prahem, který ke dveřím přesně dolehne. Další variantou, jak vchodové dveře utěsnit, je použití dodatečné těsnící lišty s kartáčkem, kterou jednoduše nalepíte na spodní hranu dveří a průvanu se tak mírně zbavíte.

Nejlépe je však staré netěsné dveře vyměnit za nové.

Zvažte, jaké izolační po dveřích požadujete. Samozřejmě budete vybírat i materiál – plastové nebo hliníkové vchodové dveřeTo vše má vliv na izolační vlastnosti vchodových dveří.

Při výběru vchodových dveří však existují i další měřítka než jen tepelná izolace. Důležitý je jejich celkový vzhled, je to vizitka majitele domu, navíc je super, když vchodové dveře ladí i s dalšími prvky domu – s fasádou, s garážovými vraty apod. Dalším důležitým aspektem je jejich bezpečnostní funkce. Vchodové dveře musí mít kvalitní kování, tady na financích  určitě nešetřete.

Ať už si vyberete plastové nebo ještě kvalitnější hliníkové dveře, myslete také na jejich tepelnou izolaci včetně praktického zádveří!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE