Barvy hliníkových oken a dveří

Barvy hliníkových oken a dveří

  • Publikováno: 22.7.2018
  • Kategorie: Dveře

Jestliže investujete do hliníkových oken nebo do hliníkových vchodových dveří, můžete si stejně jako u plastových oken vybrat ze spousty barevných dekorů. Faktem je, že výběr barev sice nebývá tak široký, ale i hliníková okna mohou být barevná. Hliník jako materiál je pro okna i dveře tím nejkvalitnějším. Sice je dražší, ale kupujete si tak vysokou pevnost, extrémní životnost, tvarovou stálost i výborné izolační vlastnosti. Hliníkové profily dovolují vytvářet velké prosklené plochy i obrovská otvíravá křídla, která jiné okenní systémy neumožňují.

Hliníková okna se nejčastěji používají v moderních stavbách, v administrativních budovách, v novostavbách, ale také v komerčních objektech a obecně v moderní architektuře.

Hliníkové dveře se zase často používají jako vchodové dveře u panelových a bytových domů, u škol, administrativních budov, v obchodech a obecně všude tam, kde jsou hliníkové vchodové dveře velmi zatěžovány. I přes velkou zátěž vypadají i po letech jako nové a jejich funkčnost se nemění.

Barevná hliníková okna, barevné hliníkové dveře

Obecně platí, že k barvení hliníkových oken se používají barevné fólie a laky. Jsou stálobarevné a udrží si svou barvu i na ostrém slunci po několika letech. Tyto barvy jsou odolné i proti dalším povětrnostním vlivům.

Kdybyste chtěli změnit barvu vašich současných hliníkových oken nebo dveří, je to celkem složité, ale po domluvě s vaším dodavatelem oken snad možné. Ke změně barvy se používají laminovací fólie.

Mezi nejčastěji dostupné barvy a dekory patří tyto barvy – čistě bílá, různé odstíny modré, ocelová, hnědá, šedá, černá a také dřevěné dekory (dub, mahagon, ořech, palisandr, sosna, třešeň, zlatý dub aj.). Barevnost hliníkových oken si většinou můžete objednat pouze v oboustranné verzi. Než si konkrétní barvu vyberete, nejlepší je vidět vzorník oken živě. Zobrazení na internetu přirozeně zkresluje a vy byste se poté mohli divit, že reálná barva oken nebo dveří je trošku jiná, než jste očekávali.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE