Vchodové dveře do paneláku - co vše musí vydržet

Vchodové dveře do paneláku - co vše musí vydržet

  • Publikováno: 30.4.2018
  • Kategorie: Dveře

Vchodové dveře do panelového domu jsou velmi namáhané, denně jimi projde spousta lidí. I proto je potřeba investovat do kvality, což většina vlastníků domů dělá. Obecně platí, že panelákové dveře jsou tak namáhané, že se zde nevyplatí šetřit. Navíc nejde jen o četnost použití, ale také fakt, že na některých sídlištích dostávají dveře zabrat i díky vandalům a dětem, které nemají nic na práci. V neposlední řadě jde také o to, aby vchodové dveře působily nejen masivně, ale i elegantně. Pojďme se podívat, co všechno musí takové vchodové dveře do paneláku vydržet.

Co musí dveře do paneláku vydržet

Záleží mimo jiné na tom, jak velký dům vchodové dveře střeží, kolik lidí denně je používá a kde se dům nachází. Vchodové dveře by měly zvládnout následující:

  • Frekventované používání. Pro dveře nesmí být problém fakt, že jimi projdou desítky i stovky lidí denně. Dveře by měly vydržet stejně funkční, nedrhnout a to vše při jednoduché údržbě, což znamená seřízení odborníkem cca jednou ročně.
  • Všechny povětrnostní podmínky. Pro dveře do paneláku by neměl být problém déšť, sníh, slunce ani vítr. Ne vždy jsou dveře kryté ve výklenku, i proto musí dlouhá léta povětrnostním podmínkám odolávat.
  • Bezpečnost, ochrana proti vniknutí do domu. Součástí vchodových dveří musí být kvalitní zámek a v kombinaci s ním by měly vstupní dveře do domu znesnadnit zlodějům vstup.
  • Odolnost vůči nárazům, vandalům apod. Dveře musí být pevné a velmi odolné. Kolem si často hrají děti i různí vandalové a tak by měly dveře odolat běžnému kopání míčem nebo jinému nešetrnému zacházení.

Kdy je čas na výměnu

Ať už máte v panelovém domě jakékoliv vchodové dveře, jednoho dne bude čas je vyměnit. Poznáte to tak, že už nebudou plnit některou z výše uvedených funkcí – nebudou dostatečně bezpečné, budou se zadrhávat, špatně otevírat a očividně nebudou zvládat frekvenci používání. V takovém případě je čas investovat do nových vstupních dveří. Jaké však vybrat, aby vám sloužily co nejdéle?

Jaké vchodové dveře vybrat

Pro vchodové dveře do panelových domů jsou nejlepší hliníkové vchodové dveře. Jsou dražší, ale jejich dlouhá životnost a perfekt í vlastnosti vám investici vrátí. Jsou pevné, extrémně odolné a vypadají dobře. Další variantou jsou kvalitní plastové vchodové dveře, které se hodí do menších domů, hliníkové vstupní dveře jsou však určitě nejlepší volbou.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE