Zasklení lodžie - moderní využití prostoru

Zasklená lodžie – moderní využití prostoru

Zasklená lodžie... Krásná představa sedět na prosvětleném balkóně v deštivém dni. V teple a pohodlí domova. Zasklení lodžie vám zvětší obytný prostor, ať už žijete v paneláku nebo v rodinném domě. Nejen že ho zvětší, ale budete se hned cítit útulněji a bezpečněji. Zasklený balkón totiž chrání před hlukem, prachem i před zloději. Zhodnotíte svůj byt a přitom vás kvalitní zasklení může stát „pouze“ cca 20 000 Kč. Celoročně obyvatelná lodžie za to stojí.

Kam se zasklívání lodžií hodí

Nejvýrazněji se projeví zasklení lodžie či balkónu u malého bytu. Malý byt se relativně nejvíce rozšíří. Najednou budete mít o dost více místa. Můžete si tam udělat posezení nebo nastěhovat třeba pohovku na čtení a odpočinek. Zasklení lodžie se hodí v panelových domech, ale také v rodinných domech. Možno je zasklívat také otevřené balkóny či terasy bez střechy. Můžete si vybrat zasklení s hliníkovým rámem nebo bezrámový systém, kde se používá pouze 6 mm tlusté sklo. Obě varianty mají své výhody a možnosti použití. Určitě vám s výběrem poradí spolehlivý dodavatel.

Vyplatí se vám zasklení lodžie?

To musíte zvážit sami. Bez zasklení je lodžie či balkón ve špatném počasí nebo v zimě prakticky nepoužitelný. Tato investice není nijak závratná a zároveň opravdu přiměřeně zvýší cenu bytu. Lodžie tak nemusí být jen skladiště a mini zahrádka, ale také místo k odpočinku a příjemnému posezení. Navíc systém zasklení minimalizuje tepelné ztráty, výrazně snižuje prašnost a chrání proti hluku z ulice, ale také proti obtížnému hmyzu (včetně zlodějů).

Na co si dát pozor

Samotné zasklení může být profesionály provedeno během jednoho dne. Ještě předtím je však potřeba odborně posoudit technický stav balkónu či lodžie. Případně zajít na stavební úřad a oznámit tam stavbu. Pozorně vybírejte dodavatele a obracejte se na zkušené firmy s ověřitelnými referencemi. Dobré jméno si firma buduje dlouhodobě, kvalitu firmy tak poznáte i podle toho, jak dlouho už zasklívání lodžií provádí.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE