Lodžie zasklená

Zasklívání lodžií

Stejně tak jako v případě dodatečného zasklení balkonů, i zasklení lodžie zvyšuje komfort bydlení a hlavně přináší úspory výdajů za topení. Zasklení lodžie zvětší obytné prostory, které se navíc dají využívat celoročně.

I zde zasklená lodžie funguje jako účinná termoizolace v zimě, která výrazně sníží únik tepla. Podstatným kladem je též snížení hlučnosti a prašnosti a také ochrana před povětrnostními vlivy a deštěm.

Informace o nabídce zasklívání se dozvíte na naší bezplatné lince ☎️ 800 171 177 nebo v kterékoliv z našich 36 poboček.

 

Rámový nebo bezrámový systém?

Základní dva systémy na zasklení lodžií a balkonů se dělí na rámové nebo bezrámové. Oba systémy mají své výhody a možností použití.

Samotné instalaci by měla nejprve předcházet revize současného stavu lodžie. Pokud není úplně vyhovující, měla by zasklení předcházet rekonstrukce spolu s se zateplením. Obecně platí, že rámový zasklívací systém bývá levnější než bezrámový.

U bezrámových systémů pro zasklívání lodžií je hlavním použitým materiálem sklo, u rámových systémů jsou rámy tvořeny hliníkem. Rámový balkonový systém může mít jedno až deset posuvných částí, které bývají zasazeny v horní a dolní kolejnici. Přičemž spodní kolejnice bývá ještě vybaveny otvory pro odtok dešťové vody. Odvětrávání probíhá přes průduchy mezi skleněnými tabulemi a kolejnicí. Rámový systém Vám umožní otevření až tří čtvrtin plochy lodžie, přičemž jednolivá křídla jdou vysadit. Maximální roměry rámového systému jsou cca12x2,5 metru.

Bezrámový systém vyniká čistým designem, kde žádný rám nebrání průchodu světla do místnosti. Posuvná skla umožnují otevřít téměř celou plochu balkonu. Sklo je vsazeno do plastových profilů, které umožňují jednotlivá křídla otevírat a posouvat. Bezrámový systém může mít dvě až šestnáct křídel.

Proč je nutné časté větrání?

Pokud se zasklený balkonový prostor často nevětrá, může dojít k zapaření prostor, okna se začnou rosit a může vzniknout až plíseň. U bezrámových systémů je třeba dát pozor na doplňkové krycí lišty, které utěsní odvětrávací skuliny. Rámové systémy mají mezi tabulemi těsnící kartáčky a postačí mezi křídly ponechat milimetrovou mezírku.

Na závěr trochu administrativy - většinou nestačí pouhé ohlášení stavebnímu úřadu, ale je zapotřebí získat stavební povolení. Pro jistotu kontaktujte Váš příslušný stavební úřad, kde se dozvíte více.

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE