Zasklená lodžie sníží hlučnost a prašnost, zvýší bezpečíZasklená lodžie sníží hlučnost a prašnost, zvýší bezpečí

Bydlíte v panelovém domě a uvažujete o zasklení lodžie? Zasklení se určitě vyplatí. Zvýšíte hodnotu svého bytu, získáte další obyvatelný prostor, snížíte tepelné ztráty z pokoje, ze kterého se do lodžie vchází. Ale to není zdaleka všechno. Jestliže bydlíte ve větším městě, blízko rušné ulice nebo uprostřed oblasti, kde je znečištěno ovzduší, pak vám zasklení lodžie pomůže ještě více. Funguje jako protihluková bariéra, sníží možnost vniknutí prachu a nečistot do vašeho bytu a v neposlední řadě je zasklení i výborná prevence proti zlodějům.

Prach a hluk z ulice

Ve velkoměstech a blízko rušných komunikací je prašnost i hluk z ulice velká nepříjemnost. Jestliže se do vaší lodžie vchází přes ložnici, je to ještě markantnější. Zasklením získáte klidný pokoj, kam budou doléhat zvuky z ulice jen minimálně, ne-li vůbec. Nebudou vás rušit tramvaje, auta ani křik z ulice.

V městských aglomeracích, na severu Čech i na Ostravsku je velmi vysoká prašnost. Díky zasklení lodžie zabráníte zaprášení pokoje, odkud lodžie vychází. Je příjemné mít alespoň jeden pokoj, kde se nebude tolik prášit, nebude dýchat tolik nečistot a máte si kde odpočinout.

Zasklení proti zlodějům

Více než 30 % vniknutí do vytipovaných bytů se odehrává přes balkón či lodžii. Zasklením lodžie zloděje odradíte. Přes zasklený balkón se totiž zloději do bytu jednoduše nedostanou. Získáte tak kromě spousty dalších výhod i neocenitelný pocit zvýšeného bezpečí. Jestliže bydlíte v přízemí nebo v prvním patře, zasklení lodžie doporučujeme ještě o to více.

Dalším důvodem, který je často ten nejdůležitější, je skutečnost, že zasklením lodžie fakticky rozšíříte obytnou plochu svého bytu. A to se v malých panelových bytech počítá. Navíc je tak lodžie celoročně obyvatelná, můžete z ní udělat odpočívárnu, minipracovnu, salónek na odpolední kávu s výhledem do okolí nebo minizahrádku. Za každého počasí!

Nechte si zasklít lodžii profesionální firmou, na kterou máte dobré reference.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE