Letní zasklení balkónu je investice na zimu

Letní zasklení balkónu je investice na zimu

Zasklení balkónu vypadá v létě jako téměř nepotřebné. Je pravda, že zasklený balkón nejvíce oceníte až na podzim a v zimě. V létě se totiž nejčastěji nechává zasklení otevřené a zasouvá se jen v případě deště nebo na noc. Přesto je výhodné nechat si balkón zasklít už na jaře nebo v létě. Jednak si na zasklení zvyknete a vyzkoušíte si, jak funguje a taky už ho občas budete používat. A když začnou přicházet chladnější dny, výhody zaskleného balkónu využijete naplno. A že těch výhod není málo.

Balkón jako odpočinkový kout

V chladnějších dnech můžete balkón využívat jako odpočinkový kout. A když ještě svítí slunce, je to na balkóně idylka. Ideální je, když si balkón vybavíte co nejpraktičtěji. Do zadního rohu můžete dát pohodlné křeslo či pohovku, podél stěny dlouhou a úzkou lavici či malý stolek. Nemusíte už balkón používat jako skladiště, spíše využijte nový prostor, byt se vám zvětší o jeden téměř plnohodnotný pokoj. Získáte místo k odpočinku nebo místo, kde si dáte ranní kávu či večerní drink. Pořád vám na balkóně zůstane dost místa na věšení prádla (nezmokne vám) nebo kočárek se spícím dítětem (nezmokne a nevzbudí ho ruch ulice).

Lepší tepelná pohoda

V chladnějších měsících, kdy doma musíte topit, vám zasklený balkón zlepší tepelnou pohodu. Funguje jako tepelná i zvuková izolace hlavně pro ten pokoj, odkud se na balkón vchází.

V zimě je na zaskleném balkóně teplota jen mírně vyšší než venkovní teplota, není tedy vhodné zde mít rostliny nebo uskladněnou zeleninu. Přesto si i v zimních slunečních dnech budete na balkóně užívat pohodu podobně jako v zimní zahradě.

Další důvody, proč si balkón zasklít

Zasklení balkónu je minimálně investice do bytu, která jej zhodnotí, což můžete zohlednit při jeho případném prodeji. Takže nic neriskujete, jen investujete. Zasklením získáte spoustu výhod – lepší zabezpečení bytu, čistější balkón, nezmokne vám prádlo, máte další pokoj, máte místo, kam můžete umístit záchod pro kočku, odhlučníte pokoj, ze kterého se na balkón jde (nejlepší je to v případě ložnice) apod.

Zasklením balkónu nebo lodžie můžete jen získat.

Zajímá vás, kolik to stojí? Podívejte se na orientační ceny zasklení balkonu a lodžie.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE