Jaké markýzy jsou nejlepší na terasu, na balkón a do panelákuJaké markýzy jsou nejlepší na terasu, na balkón a do paneláku

Markýzy jsou velmi praktický a cenově dostupný prostředek, jak zastínit balkón, terasu, okna kanceláře či předzahrádku. Existuje řada typů markýz – kazetové, výsuvné či výklopné. Rozdíly mezi jednotlivými typy jsou v ceně, ale především v konstrukci a principu, jak fungují a jak se otevírají. Podívejme se tedy, které markýzy se kam nejlépe hodí:

  • Markýzy na balkón. Na balkóny se nejčastěji umisťují výklopné markýzy, ale používají se také výsuvné markýzy. Výklopné markýzy jsou však cenově nejvýhodnější a jejich vyklopená ramena nebrání průchodu, jak je tomu v případě, že byste je namontovali třeba na terasu.
  • Markýzy na terasu. Na terasu jsou ideální výsuvné markýzy, které mohou mít i různá čidla (větrná či sluneční). Můžete vybírat z různých materiálů, velikostí, vzorů i barevných provedení.
  • Markýzy do paneláku. Tady je potřeba přihlédnout k možnostem umístění markýzy. Ideální je použít kazetové markýzy, kde je hřídel s návinem látky kryta v kazetě. To chrání markýzu proti nepříznivému vlivu povětrnostních podmínek. Vysunete si ji jen když budete potřebovat a markýza tak bude mít výrazně delší životnost.
  • Samostatně stojící markýzy. Tento jednoduchý typ markýz je vhodný pro použití například pro zahrádku před restauracemi, v předzahrádkách, nad zahradním posezením i jinde.
  • Svislé markýzy. Svislé neboli fasádní markýzy se zase používají k zastínění zimních zahrad a dalších prosklených ploch; například kanceláří, obchodů nebo jiných budov.

Ochrana markýz pomocí čidel

Obecně platí, že je potřeba myslet na to, že se markýzy nesundávají a jsou na svém místě po celý rok. Vzhledem k tomu, že jsou určeny především ke stínění, vyplatí se je chránit. Před silným větrem, krupobitím, sněhem či prudkým lijákem. Velmi výrazně tak prodloužíte jejich životnost a déle budou vypadat jako nové. K této ochraně pomáhají hlavně povětrnostní čidla. Větrná čidla markýzu při silném větru zasunou a tím ochrání proti poškození, sluneční čidla zase markýzu vysunou, aby tak mohla plnit svůj primární účel.

Ať už si pořídíte markýzy na terasu, balkon, k rodinnému domu nebo do paneláku, nebudete litovat. Venkovní markýzy jsou levný a velmi účinný prostředek, jak zastínit svůj balkón či terasu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE