Jaké markýzy jsou nejlepší na terasu, na balkón a do panelákuJaké markýzy jsou nejlepší na terasu, na balkón a do paneláku

Markýzy jsou velmi praktický a cenově dostupný prostředek, jak zastínit balkón, terasu, okna kanceláře či předzahrádku. Existuje řada typů markýz – kazetové, výsuvné či výklopné. Rozdíly mezi jednotlivými typy jsou v ceně, ale především v konstrukci a principu, jak fungují a jak se otevírají. Podívejme se tedy, které markýzy se kam nejlépe hodí:

  • Markýzy na balkón. Na balkóny se nejčastěji umisťují výklopné markýzy, ale používají se také výsuvné markýzy. Výklopné markýzy jsou však cenově nejvýhodnější a jejich vyklopená ramena nebrání průchodu, jak je tomu v případě, že byste je namontovali třeba na terasu.
  • Markýzy na terasu. Na terasu jsou ideální výsuvné markýzy, které mohou mít i různá čidla (větrná či sluneční). Můžete vybírat z různých materiálů, velikostí, vzorů i barevných provedení.
  • Markýzy do paneláku. Tady je potřeba přihlédnout k možnostem umístění markýzy. Ideální je použít kazetové markýzy, kde je hřídel s návinem látky kryta v kazetě. To chrání markýzu proti nepříznivému vlivu povětrnostních podmínek. Vysunete si ji jen když budete potřebovat a markýza tak bude mít výrazně delší životnost.
  • Samostatně stojící markýzy. Tento jednoduchý typ markýz je vhodný pro použití například pro zahrádku před restauracemi, v předzahrádkách, nad zahradním posezením i jinde.
  • Svislé markýzy. Svislé neboli fasádní markýzy se zase používají k zastínění zimních zahrad a dalších prosklených ploch; například kanceláří, obchodů nebo jiných budov.

Ochrana markýz pomocí čidel

Obecně platí, že je potřeba myslet na to, že se markýzy nesundávají a jsou na svém místě po celý rok. Vzhledem k tomu, že jsou určeny především ke stínění, vyplatí se je chránit. Před silným větrem, krupobitím, sněhem či prudkým lijákem. Velmi výrazně tak prodloužíte jejich životnost a déle budou vypadat jako nové. K této ochraně pomáhají hlavně povětrnostní čidla. Větrná čidla markýzu při silném větru zasunou a tím ochrání proti poškození, sluneční čidla zase markýzu vysunou, aby tak mohla plnit svůj primární účel.

Čidla vám tedy pomohou ochránit markýzu před náhlou nepřízní počasí. Ale jak vypadá běžné ovládání markýz? Markýzy můžete ovládat obecně dvěma způsoby. Klasické ruční ovládání je možné u všech typů markýz. Můžete si však také pořídit markýzy s pohodlným dálkovým ovládáním

Ať už si pořídíte markýzy na terasu, balkon, k rodinnému domu nebo do paneláku, nebudete litovat. Venkovní markýzy jsou levný a velmi účinný prostředek, jak zastínit svůj balkón či terasu.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE