Zimní slevy na plastová oknaZimní slevy na plastová okna

Výměnu oken si nechává většina lidí provést ve stavební sezóně. Tedy od jara do podzimu. Přitom v zimě se dají měnit okna také a dokonce můžete sehnat firmu, která nabízí v zimě nižší ceny za jejich montáž. Firmy, které vyrábějí a prodávají okna, mají v zimě mnohem menší obrat, proto často nabízejí zimní slevy. Takže nečekejte na jaro a zeptejte se na cenu oken i případnou výměnu už v zimě. A nechcete-li měnit okna v zimě, můžete je v zimě koupit se zimní slevou, někde si je uskladnit a s jejich výměnou počkat až do jara.

Zimní slevy jsou běžné

Každou zimu se v podstatě všichni výrobci plastových oken potýkají s nízkou poptávkou. Snaží se tak zákazníky přitáhnout zajímavými slevami. Reálné slevy bývají až 30 %. Platí, že výše slevy je také určena objemem zakázky. Čím více oken poptáváte, tím vyšší slevu dostanete. Této situace mohou využít výrobci méně kvalitních oken, jejichž cenová nabídka je až podezřele nízká. Vždy si svého dodavatele oken prověřte.

Zde najdete standardní ceník plastových oken.

Výměna oken v zimě

Spoustu lidí ani nenapadne, že by si mohli nechat vyměnit okna během zimy. Přitom je to technicky možné a cenově ještě výhodnější než v jiných částech roku. V zimě se okna vyměňují po jednotlivých místnostech, každý pokoj tak zůstane bez okna maximálně hodinu, takže váš byt či dům výrazně neprochladne. Navíc mají firmy více času a často i nižší ceny za montáž oken než v hektické sezóně. Není-li větší zima než 10°C pod nulou, můžete se do výměny oken pustit i v zimě. Levněji a bez obav. Budete tak na jaře připraveni pokračovat s případnými dalšími kroky v rekonstrukci vašeho domu.

Kde plastová okna koupit

Obecně se doporučuje nakupovat plastová okna u výrobců, kteří provozují i kamenné prodejny. Tedy vyhnout se těm, kteří prodávají okna pouze přes internet. To platí i o dalších podobných výrobcích, ať už jsou to dveře, garážová vrata či stínící technika. V kamenné prodejně se můžete poradit, vycítíte, jestli na vás firma působí důvěryhodně a v neposlední řadě můžete jít případně někam okna reklamovat.


Chcete-li kvalitní okna, která vám vydrží několik desetiletí, vyhněte se těm úplně nejlevnějším. Hodně štěstí při výběru a samotném nákupu!

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE