Reklamace plastových oken - férová firma vám vyjde vstřícReklamace plastových oken – férová firma vám vyjde vstříc

Občas se samozřejmě může stát, že s plastovým oknem něco není v pořádku. Pro takové případy je zde reklamace. Na nová plastová okna, která vám montoval prodejce, se vztahuje záruka minimálně 2 roky. Záruka se vztahuje na vady, které vznikly nebo byly zjištěny až po předání díla (bez závad), až do vypršení záruční doby.

Jak reklamace probíhá

Když zjistíte na svém plastovém okně nějakou vadu, zavolejte firmě, od které jste plastová okna nakoupili. Obecně platí, že za reklamaci se nepovažuje nutnost seřízení či nastavení výrobku. Když nahlásíte reklamaci, měl by k vám v ohlášeném termínu dorazit reklamační technik, který reklamaci posoudí a navrhne vám řešení. Tady se pozná férová firma. V případě oprávněné reklamace by vám měla vyjít maximálně vstříc a vše potřebné co nejrychleji a hlavně kvalitně opravit či vyměnit. Reklamační technik by měl sepsat reklamační protokol, který mu schválíte.

Oprava na místě nebo výměna plastového okna

Spolehlivá a zkušená firma, která dbá na své dobré jméno v oboru, zaměstnává takové reklamační techniky, kteří jsou schopni většinu závad opravit přímo na místě. Je-li nutno objednat nový díl či dokonce celé plastové okno, pak je oprava provedena v novém termínu po dohodě s klientem. Důležitější než samotná oprava okna, je však jednání firmy – jak se k reklamaci postaví.

Reklamační řád a férový přístup

Každá seriózní firma by měla mít k nahlédnutí reklamační řád, který se reklamacemi zabývá do detailů. Velké firmy, které prodají a namontují tisíce plastových oken, se většinou chovají ke svým nespokojeným klientům vstřícně. Budují si tak dlouhodobě dobrou pověst a snaží se svým zákazníkům vyjít vstříc. O oprávněnosti reklamace rozhodují dle jasně daného reklamačního řádu, poradí a v klidu se s vámi domluví.

V různých internetových diskuzích to sice někdy vypadá, že se velké firmy, které prodávají plastová okna, chovají k zákazníkům všelijak. Ale internet snese každou lež a pomluvu a často bývají tyto negativní zkušenosti smyšlené právě konkurencí. Výběr firmy, kterou si vyberete pro plastová okna, je však vždy na vás.

Přejeme vám správný výběr a ideálně plastová okna bez reklamací. Seznamte se s nejčastějšími důvody reklamací či důvody jejich neuznání.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE