Co byste měli vědět před nákupem plastových oken

Co byste měli vědět před nákupem plastových oken


Zvažujete nákup plastových oken? Než se k nákupu odhodláte, přečtěte si následující body, které vám pomohou se správným výběrem.

Výběr firmy

Základním rozhodnutím je výběr firmy. Nezapomeňte, že byste měli kupovat okna pouze u firem, které jsou držiteli certifikátů kvality. Jen tak máte jistotu, že vámi koupená okna budou kvalitní. Vybírejte firmy ověřené, s historií, ideálně s pobočkou blízko vás.

Profily

Obtížným rozhodnutím před nákupem oken je výběr vhodného profilu, a to s ohledem na druh stavby, pro kterou chcete okna pořídit. Při výběru profilů činíte také rozhodnutí o tom, kolika komorový systém zvolíte. Nejčastěji prodávané jsou 5-ti a 6-ti komorové systémy. Zde je důležité říci, že v současné době již neplatí, že čím více komor, tím lepší okna. Při výběru profilu jsou důležitými informacemi především stavební hloubka a koeficient prostupu tepla.

Typy skel

Před nákupem zvažte, zda si do nových oken pořídíte dvojsklo nebo trojsklo. Na první pohled je hlavním rozdílem cena oken. Ačkoli finanční rozdíly nejsou tak markantní, dvojskla vyjdou vaši peněženku levněji než trojskla. Další rozdíl souvisí s tepelnou izolací, která naopak nahrává nákupu trojskla. Právě proto, že mají trojskla výborné izolační vlastnosti, používá se pro ně označení thermo-skla. Díky svým izolačním schopnostem zabraňují trojskla únikům tepla z budovy více než dvojskla. Důležitým rozdílem je i propustnost slunečního záření, která je naopak vyšší u dvojskel. S dvojskly bude váš interiér více rozzářen a do místnosti pronikne díky tomu více tepla. Rozdíly je možné shrnou tak, že trojskla lépe izolují, zatímco dvojskla více propouští slunečního záření.


Kromě uvedeného základního členění typů skel si můžete vybrat mezi skly čirými, matovými, pískovými, skly s bronzovým nebo modrým nádech a celou řadou dalších typů. Jiná skla budete jistě vybírat do svého obývacího pokoje, kam se hodí klasické čiré sklo, a jiná do koupelny, kde se více hodí skla, která vám zajistí soukromí a intimitu, avšak zároveň propouští dostatek světla.

Ukázka dekorovaných skel

Barva oken

Věděli jste, že si můžete vybrat ze široké nabídky barev? Před nákupem zvažte, která barva nejlépe podtrhne váš interiér a exteriér. Nejoblíbenější barvou nicméně i nadále zůstává barva bílá, ale můžete mít okna v i barvě dřeva.

Doplňky

S plastovými okny si můžete koupit i širokou škálu doplňků. Ty se dají sice přikoupit i později, ale často jsou zákazníkům poskytovány slevy, pokud jsou doplňky součástí dodávky. Mezi doplňky patří především stínící technika, jako jsou rolety, markýzy nebo venkovní žaluzie. Určitě zvažte i nákup sítě do oken, které oceníte jako ochranu proti nepříjemným návštěvníkům vašich domovů.

Okna jsou na celý život

Nezapomeňte, že nákup oken je pro většinu z vás rozhodnutím na celý život. Levná okna nemusí znamenat nízkou kvalitu, stejně jako drahá okna nemusí znamenat nejvyšší kvalitu. Před nákupem proto dobře vybírejte, ať se již jedná o profily, typ skel, doplňky a hlavně dodavatele vašich oken.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE