Plastová okna - dokonalá imitace dřeva

Plastová okna – dokonalá imitace dřeva

Plastová okna jsou velmi praktická, mají výborné izolační vlastnosti a jsou výrazně levnější než dřevěná okna. Chybí jim však přirozená krása, kterou v sobě má dřevo jako přírodní materiál. Aby vaše okna měla vlastnosti plastových oken a vzhled oken dřevěných, vyrábějí se plastová okna jako imitace dřevěných. K tomu se používají akrylátové barvy, celkové probarvení oken a speciální fólie, které se nalepí na plastové profily. V současné době pokročil tento obor tak, že jsou od dřevěných téměř k nerozeznání.

Proč imitovat a nepořídit dřevěná okna

Důvodů je hned několik. A jsou jimi především výhodné vlastnosti plastových oken. Plastová okna jsou:

Když k tomu přidáte vzhled dřevěných oken, máte ideální výsledek: plastová okna s dřevěným dekorem. V současné době si můžete vybírat ze spousty variant. Od mahagonu přes přírodní ořech až po zlatý dub.

Pozná se vůbec rozdíl mezi imitací a opravdovým dřevem

Plastová okna s dřevěným dekorem, která se vyráběla před deseti lety, byla oproti dnešku amatérská. Dnes již rozdíl na první ani druhý pohled nepoznáte. Můžete si koupit probarvená plastová okna s oboustrannou fólií, takže když se okno otevře, nevidíte bílou barvu. V dřevěném dekoru jsou i rámy a vnitřní část oken. Samotná okna vyvolávají dojem, že jsou vyrobena z broušeného ušlechtilého dřeva. Nejčastěji se používají dekory dubu (a jeho různá moření), borovice, mahagonu, ale také ořechu, třešně nebo douglasky. Když se okno poškrábe, nesvítí pod ním bílá barva.

Ukázka dřevěných dekorů, které nabízí Svět oken

Jak se dělají „dřevěná“ plastová okna

Tzv. „nebílé“ profily dnes nabízí většina výrobců. K obarvení profilů se používají tyto metody:

  • koextruze akrylátové vrstvy – vynikají barevnou stálostí, ale jsou křehké
  • fóliování – obecně se lidé bojí, že se bude dekorační fólie loupat, ale moderní technologie pokročily a kvalitní provedení se neloupe
  • probarvení celé hmoty – u probarvení hrozí nestálost barev

Každá z uvedených variant má něco do sebe. Obecně však také platí, že barevné profily absorbují více slunečního záření a zahřívají se, což může dlouhodobě snižovat životnost plastových oken.

Takže pečlivě vybírejte a ideálně konzultuje s odborníky, kteří okna vyrábějí a mají i kamenné prodejny, kde vám poradí.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE