Jak důležitá je cena při výběru oken

Jak důležitá je cena při výběru oken

Při výběru oken určitě narazíte na spoustu faktorů, které vaše rozhodnutí ovlivní. Materiál, ze kterého jsou okna vyrobena, celková kvalita oken, doplňkové služby, spolehlivost firmy, způsob jednání, země původu oken, ale nejvíce na očích je samozřejmě cena oken. Obecně mají lidé sklon rozhodovat se hlavně podle ceny. Často bohužel platí, že nejnižší cena znamená brzké problémy. Ideální je tak jít zlatou střední cestou. Vybrat si okna z kvalitních materiálů, od osvědčené firmy a za slušnou cenu.

Nabídky se liší, kvalita také

Nabídky jednotlivých firem se liší. Velké firmy jsou o něco malinko dražší než malé neznámé firmy, ale zase se na ně můžete spolehnout. Třeba na internetu můžete narazit na neznámé malé firmy, které nabízejí nejnižší ceny oken. U takových firem však riskujete, protože nemají moc reálných referencí a nejsou tolik prověřené. Můžete mít štěstí a podpořit tak rozjíždějící se firmu, která opravdu dbá na kvalitu. Nebo naletíte firmám, které vám nezajistí ani následný servis oken.

Cena je důležitá, ale podle čeho ještě volit

Cena je důležitá, ale opravdu se jedná jen o jeden faktor. Uváděné ceny nemusí být konečné, při nákupu většího množství oken můžete určitě vyhandlovat slevu. Podívejte se, podle čeho ještě se vám vyplatí výběr dodavatele oken volit:

  • Důvěryhodnost firmy. Zjistěte si o svém možném dodavateli oken co nejvíce. Prohlédněte si reference, podívejte se jak dlouho už na trhu působí apod.
  • Komplexnost služeb. Důležité je, aby vám jeden dodavatel nabídl všechno. Od samotných oken až po stínící techniku, montáž oken, zednické práce či odvoz a likvidaci starých oken.
  • Záruka na okna. Dělá-li vše kolem oken jedna firma, prodlouží vám většinou záruku ze dvou třeba na 5 let.
  • Způsob jednání. Ideální je vybrat si takovou firmu, která má také kamenné pobočky. Tam můžete zajít osobně a už předem uvidíte, jakým způsobem s vámi budou zástupci firmy jednat.
  • Původ oken. Kvalita oken jde ruku v ruce s původem oken. Ideální jsou okna české výroby nebo okna německá (jsou dražší).


Ta pravá firma je taková, která splní výše uvedené parametry, máte dobrý pocit z celého procesu vybírání oken a zároveň okna nabízejí za přijatelné ceny. Hodně štěstí při výběru dodavatele!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE