Tipy pro plastová okna: 7x "Proč...?"

7x Proč dávat pozor na ucpání odtokových kanálků?

Odtokové kanálky v dolní části rámu okna či dveří se ucpávají drobnými nečistotami (saze, popílek, prach, pyl...). Pravidelně proto tyto nečistoty z viditelných částí kanálků odstraňujte. Předejdete tak eventuálnímu hromadění vody ve vnitřní části rámu. V případě extrémních mrazů by mohlo dojít vytvoření ledu v rámu a tím i jeho případné prasknutí či roztržení. Více čtěte v článku o tom, jak dobře pečovat o Vaše plastová okna.

Proč se rosí nová plastová okna?

Rosení plastových oken se často vyskytuje u zákazníků, kteří se s novými okny nenaučili „žít“. Paradoxem ovšem je, že ve většině případů je rosení oken důkazem jejich kvality a také kvality těsnění. Je zapotřebí pravidelně nárazově větrat, nezakrývat topení, nezahlcovat parapety nadměrným množstvím květináčů, při velkých rozdílech mezi vnitřní a venkovní teplotou vytahovat žaluzie, ne jen sklápět. Více informací se dozvíte v článku o rosení plastových oken.

Proč je nutné větrat s naplno otevřenými okny?

Proč je nutné větrat s naplno otevřenými okny?

Pokoje větrejte podle využívání a dle roční doby v průběhu dne 3-4x denně vždy po dobu 10-15 minut. Během větrání by měla být okna úplně otevřená. Po této krátké době dojde k výměně vzduchu bez ochlazení zdí, a postaráte se tak o příjemné klima v místnosti. Pro sledování doby, kdy vyvětrat, Vám pomůže také malá pomůcka AIRWATCH (vyžádejte na pobočce). Tento jednoduchý vlhkoměr sleduje množství vlhkosti v blízkosti okna. Při hodnotě ukazatele v červeném poli doporučujeme vyvětrat. Více čtěte v článku o větrání a o rosení oken.

Proč nepoužívat mikroventilaci v zimě?

Používejte ji pouze v období, kdy neklesne teplota pod 0°C. V opačném případě dochází k ochlazení kování, na kterém se vysráží vlhký vzduch z místnosti, čímž dojde k namrzání kování a těsnění, vytváří se ledové krusty. Také se ochlazuje sklo, na kterém se sráží vlhkost. Správnému použití mikroventilace věnujeme celý článek.

Proč čelí nejčastěji okna a dveře útokům zlodějů?

Proč čelí nejčastěji okna a dveře útokům zlodějů?

Okna a dveře jsou slabá místa domu, co se bezpečnosti týká, kterých využívá k vloupání 80% zlodějů. Pro zabránění vloupání do Vašeho obydlí je vhodné značkové celoobvodové kování. Nekupujte proto velmi levná, neprověřená okna. Pro ještě vyšší bezpečnost je dále velmi vhodné zejména v přízemí opatřit okna a balkonové dveře klikami s klíčky či s pojistkou. Takovou zábranu nejsou schopni zloději překonat bez použití násilí.

Proč zabezpečit okna před odchodem z bytu?

Velmi často se stává, že zákazník při odchodu z bytu ponechá okno otevřeno na mikroventilaci. Tím však okno otevřel zloději. Pokud je klika okna v jiné poloze než zavřeno, riskuje vyloupení. Proto nezapoměňte při odchodu VŽDY ZAVŘÍT. Možnost větrání při zavřeném okně je možno zajistit pomocí klapky Gecco (Gealan clima control), která řízeně vpouští malé množství čerstvého vzduchu do místnosti. Nenahrazuje však pravidelné větrání. Přídavné větrání pomocí této klapky bývá využíváno např. na chatách či v bytech, které nejsou často obývány. Klapka Gecco není standardní součástí oken (žádejte na pobočce).

Proč dát pozor při výběru oken na jejich velikost?

Při nákupu oken větších rozměrů mnohdy zákazníci požadují nesmyslně velké rozměry oken s poznámkou, že konkurence je v pohodě nabízí. Je to dáno cenou plastových oken. Čím mají okna méně křídel, tím jsou levnější. A na to prodejci nerenomovaných firem spoléhají. Co se bude dít s kvalitou a funkčností oken z dlouhodobého hlediska je pro ně nezajímavé. V mnohých případech překračují normované rozměry či plochy, čímž ohrožují nejenom bezpečný provoz a chod výrobků, ale hlavně zdraví zákazníků. Cílem výrobce a dodavatele plastových oken by neměla být vidina krátkodobého zisku z prodeje oken, ale hlavně kvalitní výrobek, který vás bude svou funkčností a bezproblémovým chodem  provázet po dlouhá léta.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE