Vchodové dveře do bytu, domu a panelákuVchodové dveře do bytu, domu a paneláku

Na trhu si můžete vybrat spoustu variant vchodových dveří. Nejčastěji si budete vybírat mezi levnějšími plastovými dveřmi a dražšími a odolnějšími hliníkovými dveřmi. Konkrétní typ dveří si určitě vyberte podle toho, kde dveře budou umístěny, jak často se budou otevírat, jakým vnějším podmínkám jsou vystavené apod. Podívejme se tedy na 4 nejčastější varianty, kam se vchodové dveře umisťují:

  • Do bytu. Tady se nejčastěji používají jednoduché neprůhledné plastové dveře, které jsou ideálně bezpečnostní, včetně bezpečnostního zámku. Pro majitele bytů nebývá tak důležitý vzhled jako funkčnost. Život v bytě v panelovém domě nemá tolik soukromí, proto ho vchodové dveře pomáhají chránit.
  • Do rodinného domu. Rodinné domy už mají více prostoru, jejich majitelé často vybírají vchodové dveře s ohledem na jejich vzhled i životnost. Nejčastěji si vybírají plastové dveře, ale třeba v případě, že je vchod obrácen k jihu a na vchodové dveře celý den svítí slunce, vyplatí se pořídit si hliníkové dveře. Hliník se na slunci neroztahuje a dveře vydrží jako nové dlouhá desetiletí.
  • Do paneláku. Vchodové dveře do panelového domu je nejlepší pořídit hliníkové. Hliníkové vchodové dveře jsou sice dražší, ale suverénně nejodolnější a hodí se právě do míst, kde je vyšší frekvence lidí a tedy otevírání a zavírání dveří. Hliníkové dveře vám i v náročných podmínkách vydrží velmi dlouho.
  • Do škol, obchodů či administrativních budov. Všude tam, kde se dveřmi prochází během celého dne a jsou tak vystaveny mnohem vyššímu zatížení než vchodové dveře rodinného domu se doporučuje použít hliníkové vchodové dveře. Můžete vybírat z různých typů, vždy získáte perfektní funkčnost a nejdelší životnost dveří.

Plastové či hliníkové vchodové dveře?

Jak už bylo výše uvedeno, rozdíly mezi oběma variantami jsou veliké. Plast je spolehlivý a výrazně levnější materiál, ale například na slunci se roztahuje, což snižuje jeho životnost. Zato hliník má nulovou roztažnost, vyšší mechanickou odolnost a hodí se tam, kde dveřmi denně prochází více lidí. Na druhou stranu vchodové hliníkové dveře jsou o poznání dražší než plastové. Hliníkové dveře se často používají u moderních staveb a rekonstrukcí, plastové dveře zase běžně u rodinných domů a jednotlivých bytů v panelovém domě.

Volba vchodových dveří tedy záleží na vás, na tom, jak budou vaše dveře zatíženy, kde budou instalovány a také kolik do nich chcete investovat. Hodně štěstí při jejich výběru!

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

    Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE