Dveře jako základ bezpečného bydleníDveře jako základ bezpečného bydlení

V dnešním přeplněném a uspěchaném světě každý hledá svůj klid. Domov by měl být proto místem, kde se cítíme bezpečně a kde máme svůj nerušený prostor. Základem bezpečnosti jsou kvalitní vchodové dveře. Více než 50 % vloupání totiž proběhne přes hlavní vchodové dveře. Není nad příjemný pocit, když po náročném pracovním dni zamknete své vchodové dveře a můžete v klidu relaxovat. Máte spolehlivé dveře?

Nemusíte mít speciální bezpečnostní dveře

Chcete-li ušetřit, můžete. K základnímu zabezpečení domu není potřeba kupovat si drahé speciální bezpečnostní dveře. Úplně vám postačí nové kvalitní plastové či hliníkové dveře s bezpečnostním zámkem. Bezpečnostní dveře jsou ještě lepší, ale otázkou je, zda je opravdu potřebuje každý dům a byt. Žijete-li v nebezpečnější části města, pak ano; bydlíte-li naopak například v maloměstě nebo v klidné čtvrti, pak už se budete cítit bezpečně i s levnějšími vchodovými dveřmi.

Bezpečné vchodové dveře

Ať už zvolíte obyčejné dveře či přímo speciální dveře bezpečnostní, podívejte se na jejich základní parametry, které se bezpečnosti týkají. Každé dveře dveře jsou zařazeny do určité bezpečnostní třídy (zkratka RC). Čím vyšší třída, tím bezpečnější dveře. Dalším důležitým kritériem je požární ochrana. Ta popisuje, jak dlouho dokáží dveře odolat ohni, na jak dlouho jej zastaví. Požární ochrana vstupních vchodových dveří je dokonce do určité míry vyžadována ze zákona.

Důležitá je i povrchová úprava

Bezpečnost dveří je jedna věc, druhou důležitou věcí je vzhled dveří. Na trhu si můžete vybírat dveře od spousty výrobců v nejrůznějších provedeních, v různých barvách a s rozličnou povrchovou úpravou. Výběr je zcela na vás.
Při výběru prodejce (výrobce) dveří se doporučuje zvolit osvědčené firmy, které ideálně provozují nejen e-shopy, ale také kamenné prodejny. Tam si můžete osobně zajít, porozhlédnout se a poradit se.

Hodně štěstí při výběru bezpečných vchodových dveří!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich
36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE