Jaké si vybrat interiérové dveřeJaké si vybrat interiérové dveře

Na trhu je k dostání nepřeberné množství interiérových dveří. Nejčastěji se liší povrchem, výplní, barvou, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny či způsobem otevírání. Víte, jak vybrat interiérové dveře? Podívejme se na jednotlivé otázky, na které si budete muset při výběru interiérových dveří odpovědět.

  • Z jakého materiálu. Na výběr máte plastové dveře, dřevěné dveře, hliníkové dveře, skleněné dveře či některou kombinaci materiálů.

  • Výplň dveří. Záleží na tom, kde budou dveře umístěny a jakým vlivům budou vystaveny. Jako výplň se používá voština (papír ve tvaru pláství), děrovaná dřevotřísková deska či plná dřevotřísková deska.

  • Povrch dveří. Opět záleží na vašem výběru. Na povrch interiérových dveří se používá fólie, dýha, laminát či masiv.

  • Otevírání dveří. Jaký typ otevírání dveří zvolíte, je dáno prostorem, kam dveře přijdou. Vyrábějí se klasické otočné dveře a posuvné dveře (na zeď či do pouzdra).

  • Levé či pravé dveře. Vypadá to jako drobnost, ale při výběru musí být na prvním místě. Vyberete si tak dveře, které mají panty na správné straně. Můžete si pořídit interiérové dveře jednokřídlé či dvoukřídlé.

  • Barva a design. V nabídce každého prodejce najdete širokou škálu barevného provedení dveří (např. barevná škála pro modelovou řadu rámových dveří), různé vzory a celkový design.

Interiérové dveře na míru

Interiérové dveře si můžete nechat vyrobit přímo na míru. Sami si s výrobcem či prodejcem dohodnete všechny detaily, jak si své dveře představujete. Ke dveřím koupíte také obložkové zárubně a obvodové těsnění dveří.

Důležitá je také volba, kde si dveře koupíte. Doporučujeme osvědčené firmy, které nejsou jen na internetu, ale provozují také alespoň jednu kamennou prodejnu. Tam se můžete přijít podívat a osobně domluvit na všech detailech. Navíc budete mít v ceně i poradenství, jak vybrat dveře do interiéru. V případě jakýchkoliv problémů pak máte místo, kam můžete zajít a řešit případné reklamace.

Hodně štěstí a rozhodnosti při výběru vašich interiérových dveří!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 


 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE