Klasické či posuvné interiérové dveře?Klasické či posuvné interiérové dveře?

Interiérové dveře mají mnoho podob. Můžete si vybrat z různých materiálů a barevných provedení, v nabídce jsou prosklené čí alespoň částečné prosklené dveře a všechny typy mají svá pro a proti. Dokonce můžete mít dvoukřídlé dveře nebo jen zatahovací dveře. Ať už zvolíte jakýkoliv typ interiérových dveří, je zde zásadní otázka. Chcete dveře klasické nebo posuvné? Samozřejmě pro každý prostor můžete zvolit jiný typ dveří. Tato volba záleží na tom, kolik prostoru máte a co vám lépe vyhovuje. Většina modelů interiérových dveří se dá vyrobit jako varianta klasická i posuvná.

Klasické interiérové dveře

Klasické interiérové dveře se otevírají klikou a potřebují svůj prostor, abyste je mohli otevírat a zavírat. V tomto prostoru nesmí být žádný nábytek ani nic jiného. Toto je jejich hlavní nevýhoda. Na druhou stranu nemusíte řešit, jakým způsobem a kam se budou posouvat. Na výběr máte ze spousty rozličných variant – fóliované, dýhované, laminované či skleněné.

Posuvné dveře

Posuvné dveře mají hlavní výhodu a tou je skutečnost, že vám ušetří prostor v bytě. Vyrábějí se stejně jako klasické dveře z různých materiálů. Můžete si obecně vybrat ze dvou způsobů, jak budou posuvné dveře fungovat:

  • Posuvné dveře na zeď. Dveře zajíždějí po kolejničkách těsně podél zdi a vy je vidíte. Zaberou minimum prostoru těsně při stěně.
  • Posuvné dveře do pouzdra. Necháte si doma namontovat pouzdro, do kterého dveře zajíždějí. Dveře tak po otevření nejsou vidět.

Rozdíl mezi oběma typy posuvných dveří není extra důležitý. Spíše záleží na tom, jak vypadá váš byt či dům a co se do bytu konstrukčně lépe hodí. O tom se můžete poradit s odborníky, od kterých si budete interiérové dveře pořizovat.

Nakupujte u firem s kamennými prodejnami

Když budete interiérové dveře kupovat, ať už domů nebo do kanceláře, vybírejte firmy, které mají také kamenné prodejny (nejen internet), abyste se měli kde poradit, případně i kam jít reklamovat.

Hodně štěstí při výběru a nákupu!

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE