Jaké lamely vybrat do žaluzií

Jaké lamely vybrat do žaluzií

  • Publikováno: 10.9.2018
  • Kategorie: Stínící technika

Žaluzie jsou nejpoužívanější stínící technikou. Důvod je jasný, perfektně se s nimi reguluje množství světla, které si pustíte dovnitř. Používají se venkovní žaluzie, které udrží za oknem nejen světlo, ale i teplo, a samozřejmě vnitřní žaluzie. Vnitřní žaluzie můžete mít přímo v okně nebo před oknem. Před oknem se těší oblibě nejen žaluzie horizontální, ale i vertikální. Takže vidíme, že typů žaluzií je spousta. Když už si vyberete konkrétní typ, možná narazíte na další rozhodování – z čeho by měly být vyrobeny lamely do žaluzií?

Běžně se používají lamely hliníkové, méně často pak lamely plastové, látkové či bambusové. Každý materiál má něco do sebe.

Plastové nebo hliníkové lamely?

Plast a hliník se používají nejen na lamely, ale také například při výrobě okenních a dveřních profilů. Obecně lze říci, že oba materiály mají dlouhou životnost, jsou pevné a spolehlivé. Hliník je však o něco dražší a hlavně ohebnější a odolnější. Například u venkovních žaluzií volí hliníkové lamely ti z nás, kteří je chtějí použít i jako zabezpečení domu. Pojďme se tedy podívat na rozdíly mezi hliníkovými a plastovými lamelami:

  • Plastové lamely. U žaluzií jsou méně používané, snadno se montují a jejich údržba je velmi jednoduchá, jsou lehce omyvatelné. Mezi přednosti patří jejich vysoká variabilita. Stíní stejně dobře jako hliníkové lamely. Často se používají ve veřejných a administrativních prostorách.

  • Hliníkové lamely. Tyto lamely jsou ohebnější a celkově pevnější. Můžete si je objednat v různém barevném provedení i perforované. Za ta léta se hliníkové lamely osvědčily jako nejlepší možný materiál. Údržba je také jednoduchá, v případě poškození lamely je její výměna bezproblémová. Hliníkové lamely také vypadají lépe, elegantněji.

Bambusové, dřevěné či látkové lamely

Látkové lamely se používají u vertikálních žaluzií, často v kancelářích a administrativních budovách. Nestíní tak dokonale jako hliníkové nebo plastové lamely, ale mohou vypadat velmi dobře, pohupuje s nimi vítr a vůbec se hodí do čistých veřejných prostor.
Bambusové nebo dřevěné lamely jsou spíše raritou. Jejich předností je právě samotný přírodní materiál a zajímavý design, který si někteří zákazníci přejí.

Ať už vyberete jakékoliv žaluzie, proberte výběr s odborníkem, ideálně přímo s vybraným prodejcem. Nejlépe osobně v jeho kamenné prodejně.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE