Čištění rolet a žaluzií

Čištění rolet a žaluzií

Máte plastová okna a používáte stínící techniku? Tento článek je o tom, jak nejlépe čistit rolety a žaluzie. Existují různé typy žaluzií a rolety jsou také vyrobeny z různých materiálů. Přesto platí obecné principy, jak je efektivně čistit. Hlavním pravidlem je čistit je pravidelně a preventivně. Je-li potřeba, dokonce existují specializované čistírny, které vám rolety a žaluzie odborně a pečlivě vyčistí.

Jak čistit rolety

U rolet záleží hlavně na jejich materiálu. Jestliže se rolety dají prát, máte vyhráno.

  • Nejprve vysavačem odstaňte prach a další nečistoty.
  • Poté sundejte rolety dolů, rozložte si je na zemi a očistěte jemným a měkkým kartáčem.
  • Nahustěte si vanu teplou vodou a rolety přeneste do vany. Přidejte neagresivní mycí prostředek a nechte chvíli namočené.
  • Otřete houbou zbývající nečistoty, případně na skvrny použijte kartáček a pořádně je vykartáčujte.
  • Rolety vysprchujte a dejte sušit na prádelní šňůru či na sušák, kde perfektně vyschnou.
  • Poté můžete rolety zpátky zavěsit na okna.


Pokud se materiál nesmí prát, budete muset čistit rolety jen na špinavých místech. Prvně rolety vysajte, připravte si jemný čisticí prostředek a vlhkým hadrem špinavá místa vyčistěte. Poté omyjte čistou vodou a vysušte suchým ručníkem.

Jak čistit žaluzie

Čištění žaluzií už je složitější. Základní čištění si můžete provést sami. Co nejčastěji čistěte lamely od prachu a nečistot, ať se výrazněji nezanesou. Buď prachovkou nebo i lehce navlhčeným hadříkem. Na horizontální žaluzie lze použít i vysavač se zúženým nástavcem. Chcete-li žaluzie vyčistit pořádně a kvalitně, existuje také varianta, žaluzie demontovat a nechat je vyčistit specializovanou firmou. Vše trvá většinou maximálně 2 dny. Jeden den se žaluzie demontují, druhý den se už čisté namontují.

Ať už máte plastová okna nebo jiná a používáte rolety či žaluzie, je příjemné, že jsou čisté. Můžete mít krásná nová okna a znečištěné rolety dojem pokazí. I proto se vyplatí občas rolety a žaluzie jednoduše vyčistit.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE