Zvuková izolace plastových oken

Zvuková izolace plastových oken

  • Publikováno: 3.4.2020
  • Kategorie: Plastová okna

Ať už bydlíte kdekoliv, určitě oceníte, když vás v domě nebudou rušit zvuky z okolí. I proto se řeší, jaká okna zvolit, jak dobrá je zvuková izolace oken, jestli si pořídit okna s dvojsklem nebo s trojsklem. Když bydlíte u rušné ulice, pak je tato otázka ještě důležitější. V tomto článku se podíváme na zvukovou izolaci plastových oken.
Zvuková izolace oken i dveří se vyjadřuje hodnotou Rw, což je index zvukové neprůzvučnosti. Obecně platí, že čím je Rw vyšší, tím lepší zvukově izolační vlastnosti okna mají. Dnešní plastová okna mívají index Rw od cca 30 decibelů (dB) až po 45 dB. Například u starých špaletových oken nebo u starších dvojitých plastových oken v panelových domech je hodnota Rw pouze 25 dB.

Rozdíl ve zvukové izolaci oken dělají hlavně skla. Zvukovou izolaci zvyšují vrstvená bezpečnostní skla nebo speciální vrstvená protihluková skla. Izolaci zvyšuje i precizní zabudování okna (oboustranné ošetření připojovací spáry, přetažení připojovací spáry z exteriéru deskou minerální vaty apod.).

Snížení hlučnosti o 3 dB znamená snížení hluku o 50 %

Možná se vám zdá rozpětí izolace u oken (30-45 dB) malé a ne až tak podstatné, ale je potřeba si uvědomit, že každé 3 dB rozdílu znamenají zvýšení zvukové izolace cca na dvojnásobek. Když okno například odizoluje 35 dB, je to zhruba stejný hluk, jaký vydává rychlovarná konvice. Podívejme se na dalších pár příkladů, ať vidíme, kolik decibelů má jaký zvuk:

  • moderní pračka – cca 40 dB
  • silnější déšť – cca 50 dB
  • vysavač – cca 55 dB
  • přejezd vlaku – cca 90 dB
  • práce se sbíječkou – cca 110 dB

Jsou to jen čísla, ale když si pořídíte nová plastová okna, která budou dobře izolovat, uvidíte, jak vám to zvýší komfort bydlení.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE