Výroba plastových oken

Výroba plastových oken

  • Publikováno: 21.11.2018
  • Kategorie: Okna

Zajímá vás, jak se vyrábějí plastová okna? Není vám jedno, kde se vaše okna vyrábějí a jakou mají kvalitu? Vyberte si tedy prodejce, který prodává okna vyrobená v České republice, případně v Německu. Naopak vyhněte se oknům s nejasným původem výroby. V tomto článku se podíváme na postup, jak se obvykle plastová okna vyrábějí. Vezmeme to krok za krokem:

  1. Plastové okenní profily. Čeští výrobci oken nejčastěji začínají jejich výrobu z už dovezených hotových plastových profilů. Jejich původ a kvalita pak hraje dost významnou roli v kvalitě celého plastového okna.
  2. Nařezání profilů. Výrobce oken musí mít speciální automatickou pilu, která podle přesného programu profily nařeže tak, jak budou potřeba pro konkrétní velikosti oken.
  3. Zpevnění oken kovovou výztuhou. Do hlavní komory profilu je potřeba vložit opravdu pevnou kovovou výztuhu, která zajišťuje pevnost a stabilitu okna.
  4. Svaření profilů. Dalším krokem je profily přesně svařit (dělá svářecí automat) a rohové sváry perfektně začistit.
  5. Vložená těsnění. Po obvodu okenních rámů se vkládá pružné těsnění. Nejčastěji se vkládá ručně, aby perfektně drželo hlavně v rozích okna.
  6. Osazení kování. Další speciální stroj přidá do plastového okna celoobvodové kování.
  7. Zasklení. Profil je připraven na zasklení. V současné době se k zasklení používají nejčastěji izolační dvojskla nebo trojskla, která rozhodují o tepelně izolačních vlastnostech nového okna.
  8. Spojení rámů a křídel. Závěrečným bodem je kompletace okna spojením rámů a křídel. Po tomto pečlivém spojení přichází precizní kontrola okna a nové plastové okno může jít do prodeje.

 

Co ovlivňuje kvalitu okna

Plastová okna si můžete nechat vyrobit i v atypických velikostech na míru, ale nejčastěji se přece jen prodávají klasické rozměry (u nás vyrábíme drtivou většinu oken na míru). Na celkovou kvalitu okna má vliv celý proces výroby. Důležitá je kvalita profilů, izolační sklo, pevnost rohových spojů, dobře vložené těsnění, ale také skladování nových oken ve vhodném prostředí, kde je stálá teplota. Doporučuje se nakupovat okna, tak jako další výrobky, od osvědčených českých výrobců. Máte tak možnost okno reklamovat nebo si říct o záruční a pozáruční servis. Spolehlivých a kvalitních českých výrobců je v Česku hned několik.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE