Problémy při výběru kultých a atypických oken

Problémy při výběru kulatých a atypických oken

Kromě klasických oken zákazníci stále častěji nakupují atypická a kulatá okna. Důvody jsou různé. Například ve starých až historických budovách bývala atypická okna, která je potřeba vyměnit. Dalším častým motivem je snaha ozvláštnit novostavbu. Atypická a kulatá okna jsou jednoduše zajímavá a investice do nich není zase o tolik dražší než u nákupu klasických oken, které mají standardní rozměry. V tomto článku se blíže podíváme právě na kulatá a atypická okna.

Jak atypická okna vypadají a jaká mají specifika

Atypická okna mají mnoho podob – šikmá okna, lomená okna, okna s obloukem, kulatá okna nebo i zcela nepravidelná okna. Atypická okna mají i své zvláštnosti a specifika:

  • výroba na zakázku – speciální okna si budete muset nechat vyrobit na zakázku
  • delší dodací lhůta – jelikož atypická okna nejsou skladem, bývá dodací lhůta v řádech několika týdnů
  • speciální stínící technika – zastínit atypická okna může být oříšek, potřebují rovněž stínící techniku na míru
  • otevírat nebo fixovat – u atypických oken je ideální mít je fixovaná, to znamená, bez možnosti je otevírat, ale je možné pořídit i kulatá okna s otevíráním; záleží na konkrétním tvaru atypických oken


Samozřejmostí je, že při výstavbě nového domu proberete tvar svých oken s architektem, který vás dům navrhuje. Ten by měl vědět, kam se jaké tvary oken hodí a jestli je to stavebně možné.

Kde atypická okna koupit

Ne každý výrobce oken nabízí i výrobu atypických a kulatých oken na zakázku. Ideálně najděte českého výrobce oken, který provozuje i kamenné prodejny a zajděte se do některé z nich osobně domluvit. S sebou vezměte fotky oken, případně přesný náčrt atypických oken. To už i budete vědět, na kolik vás atypická okna vyjdou.

Zatím se můžete podívat na náš ceník standardních plastových oken.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE