Problémy při výběru kultých a atypických oken

Problémy při výběru kulatých a atypických oken

Kromě klasických oken zákazníci stále častěji nakupují atypická a kulatá okna. Důvody jsou různé. Například ve starých až historických budovách bývala atypická okna, která je potřeba vyměnit. Dalším častým motivem je snaha ozvláštnit novostavbu. Atypická a kulatá okna jsou jednoduše zajímavá a investice do nich není zase o tolik dražší než u nákupu klasických oken, které mají standardní rozměry. V tomto článku se blíže podíváme právě na kulatá a atypická okna.

Jak atypická okna vypadají a jaká mají specifika

Atypická okna mají mnoho podob – šikmá okna, lomená okna, okna s obloukem, kulatá okna nebo i zcela nepravidelná okna. Atypická okna mají i své zvláštnosti a specifika:

  • výroba na zakázku – speciální okna si budete muset nechat vyrobit na zakázku
  • delší dodací lhůta – jelikož atypická okna nejsou skladem, bývá dodací lhůta v řádech několika týdnů
  • speciální stínící technika – zastínit atypická okna může být oříšek, potřebují rovněž stínící techniku na míru
  • otevírat nebo fixovat – u atypických oken je ideální mít je fixovaná, to znamená, bez možnosti je otevírat, ale je možné pořídit i kulatá okna s otevíráním; záleží na konkrétním tvaru atypických oken


Samozřejmostí je, že při výstavbě nového domu proberete tvar svých oken s architektem, který vás dům navrhuje. Ten by měl vědět, kam se jaké tvary oken hodí a jestli je to stavebně možné.

Kde atypická okna koupit

Ne každý výrobce oken nabízí i výrobu atypických a kulatých oken na zakázku. Ideálně najděte českého výrobce oken, který provozuje i kamenné prodejny a zajděte se do některé z nich osobně domluvit. S sebou vezměte fotky oken, případně přesný náčrt atypických oken. To už i budete vědět, na kolik vás atypická okna vyjdou.

Autor: Svět oken   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma na 800 100 039, navštivte jednu z našich 38 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE