Nejrůznější tvary a design plastových oken

Nejrůznější tvary a design plastových oken

V dnešním světě, kdy plastová okna válcují všechny ostatní materiály, je na trhu spousta výrobců. Ti nabízejí nejen různou kvalitu oken, ale také nejrůznější design, rozměry a tvary oken. Chcete-li svou stavbu zpestřit, seženete okna trojúhelníková, kulatá či extrémně velká nebo malá. Záleží opravdu na vašich potřebách. Ideálně si vyberte spolehlivého výrobce – prodejce, který kromě internetové prezentace provozuje také kamenné prodejny, kde se můžete osobně poradit a svá okna si vybrat nebo nechat vyrobit přesně na míru.

Plastová okna na míru

Dříve, v období revitalizací panelových domů, se plastová okna se vyráběla sériově v tradičních velikostech, které byly nejčastější. Dnes takto vyrábějí většinou firmy, které nemají klasické kamenné prodejny, a tato okna pak prodávají na internetu.

Tradiční výrobci oken, jako naše firma, vyrábí okna přesně na míru. Je to praktické a výhodné zejména při rekonstrukcích, neboť při přesném zaměření odpadá uzpůsobení rozměrů stavebního otvoru, což u koupě "typizovaného" rozměru může nastat. I z tohoto důvodu tedy nevyrábíme na sklad. Takto vyrobená okna jsou sice o něco dražší a mají i delší dobu dodání, ale zákazník nemusí řešit problém s různým přezdíváním či jinými úpravami otvorů pro umístění typizovaných oken.

Můžete si tak nechat vyrobit okna různých tvarů a velikostí. Podívejme se na příklady, jak velká okna si můžete objednat:

  • jednokřídlé okno si můžete nechat vyrobit až do velikosti 1,5x1,6 metru
  • dvoukřídlé okno až do velikosti 2,3x1,6 metru
  • trojkřídlé okno mívá maximální velikost 3x1,6 metru


Jen pro představu, tyto rozměry platí u českého výrobce Svět oken, u jiných výrobců mohou mít jiné maximální rozměry.

Podívejte se také na náš ceník plastových oken.

Tvary oken a profily

Na trhu jsou dnes k sehnání všechny možné tvary oken – čtvercové, obdélníkové, kulaté, trojúhelníkové, čtvercové s obloukem nahoře a mnohé další. Domluvte se s konkrétním výrobcem ideálně ve vašem kraji. Co se týče profilů oken, můžete si vybrat profily s rovným křídlem či předsazeným křídlem, křídlo může být i zešikmené, zaoblené nebo plošně odsazené. V neposlední řadě budete muset volit, jestli si koupíte okna s dvojsklem nebo s trojsklem.

Profesionální a férová firma by k vám měla zdarma poslat ještě před nákupem a montáží nových plastových oken technika, který přesně zaměří vaše otvory pro okna nebo dveře. Dalším krokem už je výroba oken na míru, případně nákup oken z nabídky výrobce.


   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE