Montáž plastových oken je na jaře nejpříjemnější

Montáž plastových oken je na jaře nejpříjemnější

  • Publikováno: 18.2.2018
  • Kategorie: Plastová okna

Chystáte se na výměnu oken? Jaro a léto jsou pro výměnu starých oken za nové ideální. Jestliže si chcete pořídit nová plastová okna, jednejte rychle, stihnete tak jarní montáž a často i výhodnou cenu. Většina kvalitních firem v tomto období jede naplno, montážní skupiny vyměňují okna každý den. A i když montáž oken nezabere zase tolik času, budete mít v teplejších měsících během montáže nových plastových oken určitě méně stresu a celá výměna pro vás bude zajisté příjemnější.

Okna se dají vyměnit i v zimě, ale …

Pravdou je, že technologicky výměně oken v zimních měsících téměř nic nebrání. Provedou-li montáž odborníci, můžete bez obav měnit okna i v zimě. Pouze pokud klesne venkovní teplota pod -10 °C, nelze montáž provést. V zimě mají firmy více času a dostanete se rychleji na řadu. Ale zase nemít v zimě i jen na pár hodin okna, není nic příjemného. Do domu se dostane mráz, déšť, sníh a vítr, což může být velmi nepříjemné.

Zato na jaře a v léte, když jsou vhodnější klimatické podmínky a je teplo, se okna montují jedna radost a váš domácí komfort nebude tolik narušen. Samozřejmě je výměna oken i přesto náročná a váš byt se změní k nepoznání, ale v létě se to přece jenom lépe snáší.

Jak dlouho výměna oken zabere

V první řadě záleží na tom, kolik oken potřebujete vyměnit. Obecně platí, že výměna jednoho okna zabere cca 60 minut. To je jen průměrný údaj, záleží však na konkrétních oknech a domech. Během této doby montéři jednak demontují stará okna a také namontují nová plastová okna. Záleží na tom, kolik oken máte, ale celá akce by se měla stihnout za jediný den včetně likvidace starých oken a hrubého úklidu. Záleží to samozřejmě také na počtu montérů a dohodě s firmou, kde jste plastová okna nakoupili.

Ať už si budete pořizovat nová okna v kterémkoliv ročním období, nejdůležitější je výběr konkrétních oken. Doporučuje se vybrat si firmu, která kromě internetového obchodu a webových stránek provozuje také alespoň jednu kamennou prodejnu. Nejlépe někde poblíž. Osobní kontakt je při výběru oken k nezaplacení. Necháte si osobně poradit, vycítíte, jestli je to férová firma, máte se jít kam poradit, případně později okna v nejhorším případě reklamovat.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE