Ekologická likvidace oken a dveří

Ekologická likvidace oken a dveří

Kupujete-li si nová okna, musíte vyřešit, co uděláte se starými okny. V dnešní době už je většině lidí jasné, že nejde použitý a nepotřebný stavební materiál jen odložit k popelnici či vedle kontejneru. Je potřeba zajistit jeho ekologickou likvidaci. Profesionální dodavatelé oken by vám takovou službu měli nabídnout. Ideálně zdarma jako benefit, že jste nakoupili nová okna u nich. Nebo jako příplatkovou službu. Dodavatel oken vám zajistí ekologickou likvidaci oken i dveří, plastových i dřevěných. Nenabídne-li vám tuto službu hned, zeptejte se. Nebo zvažte jiného dodavatele.

Jak se stará okna likvidují

Recyklování starých nebo použitých stavebních materiálů není samoúčelné a zbytečné, je to jediné východisko z problému stále většího hromadění odpadů, který zatěžuje naši přírodu. Montážní firma většinou zajistí odvoz starých a už nepotřebných oken i dveří na firemní shromaždiště odpadů. Na tomto místě jsou všechny odpady důsledně tříděny a dále zpracovávány tak, jak to vyžaduje obsáhlý Zákon o odpadech (Zákon č.185/2001 Sb.). Určitě tuto službu doporučujeme využít.

Odvoz starých oken z velkých zakázek

U velkých zakázek, jako je výměna oken celých panelových domů, škol, úřadů nebo velkých firem, je odvoz starých oken řešen tak, že se na místo montáže přistaví kontejnery. V těch se dočasně shromažďují stará okna a dveře. Po naplnění se kontejnery odvážejí opět na firemní shromaždiště, kde jsou odpady tříděny a shromažďovány do jejich odvozu k likvidaci oprávněnou firmou.

Velké firmy okna samy likvidují

Některé velké firmy, které vyrábějí, dodávají a montují nová okna a dveře, získaly samy souhlas k nakládání s nebezpečnými odpady podle zákona o odpadech. Tyto firmy tak mají samy odpovědnost i oprávnění zajistit ekologickou likvidaci plastových i dřevěných oken a dveří.
Buďte zodpovědní. Úvahy o tom, že starý odpad odložíte někam na běžnou skládku nebo dokonce do přírody, můžete z hlavy vypustit úplně. Svěřte problém profesionálům a dopřejte klid svému svědomí tím, že jste recyklaci starých oken vyřešili ekologicky.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE