Jiná místnost, jiné okno aneb jaká okna vybrat

Jiná místnost, jiné okno aneb jaká okna vybrat

V každém domě je spousta oken. Ta ale nemusí být ve všech pokojích stejná, protože do každého pokoje se může hodit jiné okno. Například v koupelně vám bude nejspíše stačit menší okno, v obývacím pokoji je zase nejlepší mít hodně světla a velké okno nebo dokonce francouzské okno. Obecně platí, že nejvýhodnější a nejpraktičtější pro rodinné domy a byty jsou plastová okna. V tomto článku ani tak nebudeme řešit materiál oken, jako spíše jejich velikost, typ skla a doplňky k oknům.

Okna v kuchyni, v koupelně, v ložnici a jinde

Nákup nových plastových oken je celkem výrazná investice, proto je potřeba pečlivě vybírat. Nemusíte brát 10 stejných oken, tím neušetříte. Raději vyberte okna přesně na míru svým požadavkům. Pojďme se tedy podívat na vhodná okna v jednotlivých místnostech domu:

  • Okna v kuchyni. V kuchyně je potřeba dostatek světla. Ideální je tak velké okno. Určitě si do něj pořiďte síť proti hmyzu, abyste mohli mít okno často otevřené.
  • Okna v obývacím pokoji. Do hlavní společenské místnosti, která bývá často spojena i s jídelnou a kuchyní se hodí běžná okna. V rodinném domě se často používají i velká francouzská okna, abyste mohli rovnou vyjít na zahradu. Čím více světla v obývacím pokoji bude, tím lépe.
  • Okna v koupelně. Koupelna je dost specifická. Stačí v ní menší okno, ideálně s matným sklem, abyste měli v koupelně soukromí.
  • Okna v dětském pokoji. Do dětského pokoje stačí okna v běžné velikosti, nejlépe s nerozbitnými skly.
  • Okna na WC. Máte-li vůbec na toaletě okno, pak stačí malé a opět s matným sklem jako v koupelně.


Do dalších místností, která mají okna, vyberte taková okna, která se tam hodí. Například na chodbě nebo ve sklepě stačí malá okna.

Okna bez možnosti otevírání

Zajímavou možností je pořídit si okna, která se nedají otevírat. Taková okna jsou výrazně levnější než klasická okna a do některých místností by vám možná mohla stačit. Sice s nimi nevyvětráte, ale přesto je to varianta ke zvážení.

Užijte si výběr nových plastových oken, případně se o výběru poraďte s architektem nebo přímo v kamenné prodejně oken.

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE