Jak sundat ochrannou fólii z parapetu

Jak sundat ochrannou fólii z parapetu

  • Publikováno: 1.7.2019
  • Kategorie: Okna

Když máte v domě nová okna a parapety, obvykle na nich zůstává ochranná páska. Ta okno a parapet chrání, dokud se nedodělají okolní stavební práce, ale neměla by tam zůstávat dlouho, protože jde vidět a časem nevypadá dobře. Když je navíc parapet na slunci, páska se sundává s časem ještě hůře. Nedávno jsme řešili, jak odstranit starší ochrannou fólii z okenního skla, dnes se zaměříme na způsob, jak účinně odstranit starou fólii z nového parapetu.

Kdy správně fólii odstranit

Ochranná fólie na parapetech má samozřejmě svůj smysl. Někdy se kolem nového parapetu ještě dodělávají drobnosti, a vy nechcete, aby se parapety hned poškodily. Ochranná páska by se však měla sundat nejpozději do 3 měsíců od doby, kdy se na parapety nalepí. Důvod je ten, že pak už se sundává špatně a nevypadá moc dobře. Když už máte dům dostavěný a parapety nebudou extra zatíženy, můžete sundat ochrannou pásku okamžitě po montáži nových parapetů. To by vám měl na požádání udělat i člověk, který parapety montuje.

Fén na vlasy a technický benzín

Když už nastane situace, kdy se vám nedaří jednoduše starou fólii z parapetů sloupnout, použijte tuto účinnou metodu. Nejprve umělohmotnou ochrannou fólii nahřejte opatrně fénem na vlasy. Teplotou lepidlo povolí a fólii by mělo být snadné odlepit bez násilí. Když vám na parapetu zůstanou zbytky lepidla, vezměte hadr a technický benzín, a lepidlo technickým benzínem smyjte. Je to jednoduchá a šetrná metoda.

Při pokusu o odstranění fólie z parapetu, ale i z okenních skel, se raději vyhněte ostrým předmětům. Nepoužívejte nůž nebo abrazivní prostředky, abyste si nové parapety náhodou hned nepoškrábali, opravit to lze, ale je to škoda.

Ať se vám odstranění ochranné fólie podaří!

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE