Jak odstranit fólie z oken

Jak odstranit fólie z oken

  • Publikováno: 21.6.2019
  • Kategorie: Okna

Když si pořídíte nová plastová okna, budete mít na sklech i ochrannou fólii. Ta by měla skla zpočátku chránit, ale neměla by na sklech zůstat moc dlouho. Výrobci oken uvádí, že byste měli fólie z oken odstranit do 3 měsíců od montáže oken. Když ji tam necháte déle, nic tak zásadního se nestane, ale bude se vám později hůře sundávat. Obzvlášť když se jedná o okna, na která svítí hodně slunce. Obecně platí, že čím déle fólii necháte, tím hůře jde dolů. Ideální je, když vám fólii strhnou rovnou po montáži oken odborníci. Nic tím neztratíte. V tomto článku se podíváme, jakými způsoby takové „přestárlé“ fólie sundávat.

Konkrétní tipy k odstranění fólie

Když se vám nedaří fólii strhnout nebo ji strháváte po kousíčkách, vyzkoušejte jednu z níže uvedených metod. Ale opatrně, ať nepoškodíte sklo. Z dlouhodobých zkušeností lze vypozorovat několik konkrétních tipů, jak staré i nové fólie z oken dostat rychle a bezpečně dolů:

  • Raději v létě. Obecně platí, že se fólie dá oddělat mnohem lépe v teplých dnech než když se pohybuje teplota kolem bodu mrazu.

  • Speciální škrabka. Od výrobců oken se dá sehnat speciální škrabka na fólie, která vám ušetří práci a odstraňování fólií výrazně zrychlí.

  • Použijte fén. Osvědčená metoda pro strhávání jakékoliv fólie obecně je nahřívání fénem. Postupně fólii nahříváte a strhávání by mělo jít jako po másle. Čím vyšší teplota, tím lépe to jde.

  • Parní čistič. Odborníci doporučují k odstranění okenní fólie také použití parního čističe.

  • Pokus s krémem. Když se nic jiného nedaří a škrabku doma nemáte, můžete použít indulonu nebo jakýkoliv jiný krém. Při strhávání fólii lehce namažete a pak by měla jít fólie lépe dolů.

Když vám tedy nestrhnou okenní fólii hned při montáži, myslete na to, že ostré slunce budoucí strhávání jen zhoršuje. Fólie jde pak z okna dolů výrazně hůře a budete muset nejspíše použít některou z uvedených metod. Můžete také zavolat odborníky, kteří vám mohou přijít třeba seřídit okna a k tomu i okenní fólii bez problému sundat.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE