Dodatečná výměna okenních skel za nová

Dodatečná výměna okenních skel za nová (dvojskla, trojskla)

  • Publikováno: 28.6.2019
  • Kategorie: Okna

Jestliže máte stará okna nebo se vám zdá, že vaše okna špatně izolují, můžete si pořídit nová okna nebo si jen nechat vyměnit skla. Druhá varianta je logicky výrazně levnější. Toto zateplení oken vám ušetří peníze na vytápění bytu a zároveň se zvýší pohodlí v domě. Nová izolační dvojskla mají i další výhody. Radikálně se sníží rosení oken v zimě, zlepší se zvuková izolace a v létě se zase s kvalitními skly interiér méně přehřívá.

Jak výměna skel probíhá

Výměna skel je celkem jednoduchá a zvládne se v běžném bytě během jediného dne za běžného provozu. První k vám přijede technik, který okna zaměří a obratem vám udělá cenovou nabídku. Když budou skla vyrobena, přijedou řemeslníci, kteří skla vymění. Sklo se do křídla uchytí pomocí speciálního plastového profilu, nic se nebourá a v bytě pak po montáži není žádný nepořádek.

U památkově chráněných objektů nebo tam, kde jsou plastové profily nevhodné, je možné dvojsklo osadit do vyfrézované drážky. Tím se zachová původní vzhled okna.

Kdy je výměna skel možná

Prakticky je možné vyměnit skla u jakéhokoliv okna. U kastlových či šroubovaných oken stačí obvykle vyměnit jen vnější sklo, kde se doporučuje dát kvalitní izolační dvojsklo nebo dokonce trojsklo. Výměna skel se dá dělat během celého roku, tedy i v zimních měsících.

Na začátku jsme zmínili, proč vůbec skla měnit. Samozřejmě můžete investovat do nových oken, to je ideální varianta. Když však chcete ušetřit, můžete o výměně skel uvažovat. Sklo tvoří cca 80 % plochy okna, když se tedy zaizoluje kvalitním dvojsklem, rázem se zlepší jeho vlastnosti. Když vám navíc profukuje kolem okna, není problém mezery mezi rámem a křídlem vyřešit za pomoci nového těsnění, což je vzhledem k výměně celých skel minimální investice.

Pro výměnu skel oslovte ideálně spolehlivého dodavatele oken, který vám obratem váš požadavek nacení. Vždy je lepší jednat s firmou, která kromě internetových stránek provozuje i kamennou prodejnu.

Poznámka: Tento článek, doporučení, je pouze informativní. Svět oken okenní skla nedodává, ani nemontuje.
Výměna skel však neřeší netěsnosti způsobené starými rámy – a tak jen výměna skel je pouze polovičaté řešení.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

   Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE