Jak na vytápění pergol

Jak na vytápění pergol - rady a tipy pro Vás

  • Publikováno: 25.10.2020
  • Kategorie: Pergoly

Láká vás využívat pergolu i v chladných dnech? Když si pergolu necháte zasklít a vyřešíte vytápění, můžete ji naplno využívat i na podzim. A stojí to za to, protože sedět v chladných dnech v zasklené pergole je moc příjemné. V tomto článku se podíváme, jaké způsoby vytápění lidé nejčastěji pro pergolu volí. Jsou to elektrická nebo plynová infratopidla, případně krb nebo krbová kamna.

Vytápění plynem

Když plánujete pergolu s předstihem, můžete si do ní nechat zavést plynové vytápění podlahy. Další plynovou možností je použít plynová topidla, která fungují s propan-butanovou bombou. Například u venkovního posezení restaurací se často používají tzv. plynové deštníky, které jsou zajímavé na pohled, prostor ohřívají, ale ekonomicky nejsou příliš výhodné.

Infrazářič

Infrazářiče

Infrazářiče neohřívají vzduch, ale působí na principu sálavého tepla. Ohřívají tak přímo předměty, osoby, nábytek, stěny aj. Nemusíte na teplo čekat, infrazářiče vás zahřejí hned po zapnutí. Kromě toho, že je to velmi účinné topidlo, je dokonce i zdraví prospěšné. Infračervené záření je přece přirozenou součástí slunečního záření.

Elektrické přímotopy

U elektřiny je třeba počítat s vyššími náklady. Elektrické přímotopy jsou účinné, je však lepší je kombinovat třeba s krbovými kamny. Nemusí být zapnuté pořád, ale stejně jejich použití poznáte na účtu za elektřinu. Přímotopy mohou být přenosné nebo mohou být instalovány napevno.

Krb nebo krbová kamna

Nejhezčí je vytápět pergolu pomocí krbu či krbových kamen. Je to sice pracnější, ale má to své kouzlo. Sálavé teplo z krbu je mnohem příjemnější. V kombinaci s jiným druhem vytápění se hodí krbová kamna prakticky do každé zasklené nebo i otevřené pergoly.

Pozn. tento článek má informativní charakter a nastiňuje možnosti a současné trendy při výběru výtápění do pergoly. Svět oken však výše uvedená topidla nenabízí ani nedodává.

Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE