Jaké sklo je nejlepší pro hliníkovou stěnu

Jaké sklo je nejlepší pro hliníkovou stěnu

  • Publikováno: 3.1.2020
  • Kategorie: Okna

Volba použití prosklené hliníkové stěny je na místě všude tam, kde chcete mít prosvětlené prostory s výhledem do okolí. Hliníkové stěny jsou sice finančně náročnější, ale mají velmi dlouhou životnost. Nepotřebují téměř žádnou údržbu a hlavně dávají vnitřním prostorům úplně nový rozměr. Zároveň je potřeba zvolit kvalitní sklo, které bude mít dobré tepelně izolační vlastnosti. V praxi se jedná buď o dvojsklo, nebo častěji o trojsklo.

Bezpečnostní izolační skla

Pro velké prosklené stěny se nejlépe hodí bezpečnostní izolační skla. To znamená, že když si budou vaše děti na zahradě kopat s míčem a trefí tuto prosklenou stěnu, oknu by se nemělo nic stát. Jestli použít dvojsklo nebo trojsklo, záleží hlavně na tom, jakou teplotu chcete mít v místnosti za oknem. Jestliže se jedná o chodbu nebo třeba vstupní halu, kde není potřeba udržovat pokojovou teplotu, bude vám stačit dvojsklo. Neznamená to ale, že by v těchto místnostech byla zima. V obývacím pokoji, v kanceláři apod. je vhodnější trojsklo, které má lepší izolační vlastnosti.

Kvalitní skla proti hluku i zlodějům

Když budete investovat do kvalitnějších skel, získáte tak nejen téměř nerozbitné okno, přes které se zloděj jen tak nedostane, ale zároveň omezíte zvuky z ulice. Pořídit si okna s důrazem na zvukovou izolaci se vyplatí hlavně těm, kteří bydlí v rušné ulici nebo u silnice.
Co se estetiky týká, můžete vybírat z široké nabídky vzorů skel, které mohou prodejci přizpůsobit vašim požadavkům.

Existují různé druhy hliníkových profilů a kvalitních dvojskel i trojskel. Nejlepší je při jejich výběru zajít přímo za výrobcem, který kromě internetových stránek provozuje také kamennou prodejnu. Tam se můžete osobně poradit a vybrat si tak, aby vám to vyhovovalo. Investice do hliníkových stěn jsou relativně vysoké, proto je lepší jednat s osvědčeným dodavatelem.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE