Seřizování plastových balkónových dveří

Seřizování plastových balkónových dveří

  • Publikováno: 20.9.2019
  • Kategorie: Dveře

Ať už máte jednokřídlé nebo dvoukřídlé (francouzské) balkónové dveře, vězte, že potřebují alespoň základní údržbu v podobě pravidelného seřizování. Tímto seřizováním se zajistí, že budou fungovat správně, nikde se nebudou zadrhávat a jejich životnost se výrazně prodlouží.

Vlivem častého otevírání a zavírání, a díky teplotním výkyvům plastové balkónové dveře „pracují“. Problémy můžete poznat třeba tak, že klika dveří jde ztuha a obtížně dozavírat. To obvykle znamená, že je křídlo posunuté k pantové stěně. A proto je potřeba je zhruba jednou ročně zkontrolovat a seřídit. To můžete udělat sami nebo si na to pozvěte specialistu ideálně od firmy, která vám nové balkónové dveře dodávala.

Seřízení je nutné

Nutnost seřízení je přirozená u plastových oken i dveří. Je nutné seřídit výškové i stranové nastavení plus seřízení přítlaku. Není to složité a zvládnete to i svépomocí:

  • Seřízení přítlaku. Seřízení přítlaku se provádí nastavením uzavíracích bodů a provádí se v případě, když máte pocit, že dveřmi profukuje. Díky excentrickému čepu lze přítlak seřídit v rozsahu 2 mm na obě strany.

  • Stranové seřízení. Provádí se při otevřeném křídle. Imbusovým klíčem (obvykle číslo 4) se vyřeší lehčí drhnutí. V problematických místech dveří správně nastavíte seřizovací šroub.

  • Výškové seřízení. První seřiďte horní pant, potom spodní pant. Oba seřizujte rovnoměrně.

  • Mazání kování. Do základní údržby patří i kontrola a mazání kování dveří. U kování je důležité očistit kovové části od staré vazelíny a dát na ně vazelínu novou.

Když si na seřizování plastových balkónových dveří nevěříte, nevadí, pozvěte si odborného technika, který vám to za pár stovek provede.

Pokud vás zaujaly naše produkty, kontaktujte některou z poboček, nebo vyzkoušejte nezávaznou kalkulaci:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE

 Je pro Vás tento článek přínosný? sdilej

 

Chcete více informací nebo si nechat nezávazně spočítat cenu?

Volejte zdarma (PO-PÁ 7:00-15:00) na 800 100 039, navštivte jednu z našich 36 poboček v ČR nebo si nechejte cenu spočítat:

NEZÁVAZNÁ CENOVÁ KALKULACE